MojAndroid

Spoločnosť Google dnes spustila neočakávanú OTA aktualizáciu pre smartfóny Google Pixel 6 a 6 Pro. Prečo je neočakávaná? Pretože Google obvykle spúšťa aktualizácie pre Pixely začiatkom mesiaca. Čo aktualizácia prináša, prezradil portál GSMArena.

Aktualizácia prináša už druhú zostavu februárovej bezpečnostnej záplaty

Zariadenia Pixel 6 a Pixel 6 Pro v nej dostávajú februárovú bezpečnostnú záplatu systému Android 12, ktorú dostali už začiatkom mesiaca, ale s mierne odlišným číslom zostavy. Je nezvyčajné, aby spoločnosť vydala druhú bezpečnostnú záplatu za mesiac, najmä bez komentára. Pritom inštalačné súbory aktualizácie a obrázky k nej sú už dokonca zverejnené na webovej stránke Googlu.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Síce stále neexistuje žiadny oficiálny zoznam zmien v aktualizácii, ale bezpečnostný inžinier Daniel Micay už na Twitteri prezradil, aké zmeny prináša. Nečakajte však žiadne nové funkcie. Primárne aktualizácia pridáva chýbajúce bezpečnostnej opravy z AOSP a aktualizácie binárneho súboru APEX pre fotoaparáty najnovších Pixelov.

Nezdá sa, že by aktualizácia súvisela s nedávnymi sťažnosťami na problémy s Wi-Fi pripojením (samovoľné vypnutia) alebo nedávnym spustením predaja Pixelov v Taliansku, Singapure a Španielsku. Aktualizácia pre smartfóny Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro má veľkosť približne 10 MB. Dostupnosť aktualizácie by mal systém ich majiteľom oznámiť automaticky notifikáciou.

Náš tip
WhatsApp pre Windows dostane novú užitočnú funkciu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+