MojAndroid

Virtuálna realita sa vo veľkom dostala k slovu najmä v roku 2015. O jej rozvoj sa postaral najmä Google, ktorý napríklad do služby YouTube umiestnil 360° videá, ktoré sa dajú pozerať aj vo virtuálnej realite cez Google Cardboard. Práve kartónové okuliare za pár eur by pre tento segment technológií mohli byť revolučnými. Google si to uvedomuje, a tak vytvoril špeciálny tím, ktorý sa bude starať o rozvoj VR a projektu Cardboard. Šéfovať mu bude Clay Bavor, ktorý sa doteraz staral o Gmail a Drive. Google teda naznačuje, že to s virtuálnou realitou myslí naozaj vážne.

Clay+Bavor+Google

Bavor pracuje pre Google už 10 rokov a na jeho aktuálnej pozícii spadá pod senior viceprezidentku Diane Greene-ovú. Okolo šikovného technika Google vybudoval špeciálny tím, ktorý bude vyvíjať virtuálnu realitu ako takú, aj jej praktické použitie s okuliarmi Google Cardboard. Pomocou nich chce spoločnosť dostať VR medzi bežných ľudí. Jedným z posledných úspechov spoločnosti je napríklad záchrana detského života vďaka virtuálnej realite, v ktorej si doktor prezrel orgány dieťaťa a naplánoval špeciálny zákrok.

Náš tip
VIDEO | Očná klinika v Martine využíva na liečbu Oculus Rift

Google si od nového projektu sľubuje najmä rozvoj virtuálnej reality ako takej. Chce sa stať lepšou konkurenciou pre Facebook, ktorý odkúpil spoločnosť Oculus vyrábajúcu jedny z najprepracovanejších VR okuliarov – Oculus Rift. Do tímu v Googli sa pridalo aj niekoľko externých expertov, ktorí budú pomáhať Bavorovi a jeho kolegom. Sme určite zvedaví, aké novinky si Google tento rok vo virtuálnej realite pripraví.

Zdroj: TechCrunch

13.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+