MojAndroid

Pred 4 mesiacmi prišlo v Minnesote na svet malé dievčatko Teegan Lexcen, to však nemalo také šťastie, ako ostatní novorodenci a z pôrodnice sa domov nepobrala. Mohol za to fakt, že Teegan v hrudi bilo len malé, nie príliš výkonné srdce. Aby toho nebolo málo, dieťa prišlo na svet bez funkčných pľúc, telo totiž disponovalo len pravým z dvojice dýchacích nástrojov.

Teegan strávila svoje prvé Vianoce v detskej nemocnici Nicklaus v Miami na Floride, kde sa podrobila mimoriadne zaujímavému vyšetreniu. Tím lekárov totiž využil googlovské kartónové okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré im umožnili nahliadnuť do hrude malého dievčatka a určiť vážnosť jej fyzického postihnutia. Celý proces pritom spočíval v prevedení naskenovaaných 2D dokumentov do stereoskopického obrazu. Toto využil kardiovaskulárny chirurg Dr. Redmond Burke na premietnutie obrazu prostredníctvom smartfónu do virtuálnej reality z dielne Google, teda okuliarov Cardboard.

Google Cardboard c

Lekári pritom učinili dôležité určenie, keď presne určili bod rezu na hrudi malej Teegan, čím jej zachránili život. Virtuálna realita sa tak dostáva čoraz viac do popredia aj v oblasti medicíny, kde bude mať rozhodne ešte čo povedať.

Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+