MojAndroid

Google pridáva pre svoje zariadenie s virtuálnou realitou zaujímavé novinky, a to prostredníctvom aplikácie siete YouTube. V najnovšej verzii sú dostupné nové VR videá, ktoré sú v skutočnosti stereoskopickými videami určenými práve pre pozeranie cez zariadenie Google Cardboard.

Novinka poteší všetkých majiteľov tohto zariadenia, keďže okuliare sú odteraz zasa o čosi užitočnejšie. Nemusíte pritom ani pátrať po dostupných videách – sú totiž zahrnuté v jednom playliste na YouTube. Takto jednoducho si môžete pozrieť najnovší trailer na film Hry o život, hudobné video k skladbe Avicii – Waiting For Love a mnohé ďalšie.

Odteraz si tak všetci majitelia zariadenia Cardboard spolu s Android telefónom môžu užívať nové VR videá. Pre majiteľov zariadenia Jump camera zas platí, že takéto videá môžu produkovať. Okrem toho prináša Google ďalšiu novinku, ktorú označuje ako “virtuálne kino”. Majitelia zariadenia Google Cardboard si môžu na sieti YouTube vybrať akékoľvek video a prepnúť sa do tohto špeciálneho režimu, ktorý imituje prostredie skutočnej kino sály, pričom na fiktívnom plátne sa prehráva vybrané video.

VR_MODE_660_WHT.0

Je skvelé vidieť, že Google sa snaží vylepšovať funkcie aj tohto svojho zariadenia a že naň internetový gigant nezanevrel. Pre súčasných majiteľov Google Cardboard tak ide o užitočný update, ktorý ich navyše ani nič nestojí.

Zdroj: YouTube via The Verge

6.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+