MojAndroid

Na trh s Android tabletmi každoročne pribúdajú vlajkové aj cenovo dostupné modely od rôznych výrobcov. Kedysi tablety vyrábala aj spoločnosť Google, no v roku 2019 sa rozhodla segment prenechať konkurencii a pri vývoji hardvéru sa sústrediť na iné zariadenia. Podľa portálu Tech Radar však gigant teraz hľadá nových ľudí do tímu zameraného špeciálne na tablety.

Nie je jasné, čo presne Google plánuje v oblasti tabletov. Popis jednej z pracovnej pozícii však hovorí o Android tabletoch ako o „budúcnosti výpočtovej techniky“, čo je vcelku odvážne vyhlásenie. Zároveň je podobné tvrdeniam spoločnosti Apple, ktorá sa svoje tablety snaží presadiť ako náhradu za notebooky.

Samsung Galaxy Tab S7+
Samsung Galaxy Tab S7+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Chystá Google vlastný tablet alebo len pomôže iným výrobcom?

Jednou z možností je, že Google plánuje oživiť svoju sériu Pixel tabletov. Posledný model s názvom Pixel C bol vydaný v roku 2015 a už sa dlhé roky nevyrába. Po ňom v roku 2018 na trh prišiel ešte Pixel Slate, ten však nebol plnohodnotným Android tabletom. Bežal na systéme Chrome OS a ako bonus ponúkal podporu Android aplikácií.

Google Pixel 6

Taktiež je možné, že spoločnosť sa zameria na budovanie vzťahov s inými výrobcami tabletov a do segmentu sa vráti len prostredníctvom softvéru. Minulý rok pri vydaní Androidu 12 oznámila aj príchod verzie systému, ktorá je optimalizovaná pre pre väčšie obrazovky, vrátane desktopov, skladacích zariadení a tabletov. Android 12L je zatiaľ v beta testovaní, no ponúka napríklad vylepšené upozornenia, rýchle nastavenia, uzamknutú obrazovku, domovskú obrazovku či panel prehľadu nedávnych aplikácií.

Náš tip
Google má na krku ďalšiu žalobu. Používateľov zavádzal pri sledovaní ich polohy
30.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+