MojAndroid

Spoločnosť Google už dlhé roky vydáva spolu so svojím mobilným operačným systémom Android aj vlastné referenčné Android smartfóny. V minulosti pod názvom Nexus, ktoré si Google nechal vyrábať veľkými výrobcami. V posledných troch rokoch ide o Pixely, ktoré si už Google navrhuje sám. Aj keď tieto smartfóny nepatria z rôznych dôvodov k tým najpredávanejším na trhu, stále si držia obľubu na rozdiel od tabletov, ktoré americký internetový gigant v posledných rokoch vydal. To je pravdepodobne dôvodom, prečo spoločnosť Google teraz končí s ich výrobou. Potvrdil to produktový manažér Googlu Rich OsterlohI na svojom twitter účte.

Podľa jeho vyjadrenia sa chce spoločnosť sústrediť na tvorbu Android smartfónov a chromebookov so systémom Chrome Os. Obe divízie, venujúce sa vývoju Androidu a Chrome Os, budú naďalej spolupracovať s ostatnými výrobcami na vývoji ich tabletov. Posledným tabletom, ktorý spoločnosť vydala, bol konvertibilný Google Pixel Slate s prídavnou hardvérovou klávesnicou a podporou stylusu. Bohužiaľ, nebol kvôli viacerým chybám kladne prijatý médiami a kvôli vysokej cene spolu so slabou propagáciou ani zákazníkmi. Pokiaľ si aj nejakých fanúšikov našiel, tak sa jeho nástupcu už nedočkajú.

Náš tip
Google kalendár mal včera výpadok, Slovensku sa pravdepodobne vyhol
21.6.2019
Zdroj: Phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+