MojAndroid

Najnovšie správy pochádzajúce zo zahraničia odhaľujú tajný tím, ktorý je súčasťou projektu Google X. Ide o oddelenie, ktoré sa venuje balónom rozširujúcim internet po svete, ale aj samojazdiacim autám. 4 ľudia z tohto oddelenia tvoria vlastnú skupinu, vedie ich bývalý zamestnanec spoločnosti Apple a expert na batérie Dr. Ramesh Bhardwaj. A čo je ich cieľom? Vymýšľať batérie budúcnosti. Pre Google.

Na informácie je skúpy aj LinkedIn profil Dr. Ramesha Bhardwaja
Na informácie je skúpy aj LinkedIn profil Dr. Ramesha Bhardwaja

Každý z nás vidí trend na dnešnom IT trhu. Všetko sa zmenšuje, pričom si ponecháva rovnaký, ak nie vyšší výkon. Batérie sú však stále rovnaké a práve v tejto oblasti technológií vidia vedci najväčšie medzery. Google sa samozrejme zaujíma aj o túto oblasť a snaží sa vymyslieť revolučnú technológiu, ktorú by okrem mobilných zariadení mohli využívať aj produkty ako Google Glass či spomínané samojazdiace autá. Doktor Bhardwaj vyvíja Li-Ion batérie malých rozmerov s veľkou kapacitou aj napätím, snaží sa to dosiahnuť rôznymi úpravami vlastností batérií. Jeho akumulátory napríklad poháňajú aj šošovky merajúce úroveň cukru v krvi. Nateraz nevieme, aký progres tento tím má, no určite sa o túto tému budeme aj naďalej zaujímať.

Zdroj: AndroidCentral

11.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+