MojAndroid

Ak ste ešte nepostrehli správy o projekte Loon spoločnosti Google, mali by ste vedieť, že ide o ambiciózny projekt, ktorého hlavnou úlohou je dostať internet aj do tých miest, kde doteraz nebol. Google to má dosiahnuť pomocou výškových balónov, ktoré môžu vystúpať do výšky až  20km. Projekt je zatiaľ len v ranom štádiu vývoja, no výskumní pracovníci v spoločnosti Google veria, že je možné vybudovať kruh balónov, ktoré by prostredníctvom statosférických vetrov lietali po celom svete a ponúkali pripojenie do internetu na zemi. Pri jednom z testovacích letov však došlo k malému incidentu, ktorý spôsobil výpadok prúdu v niekoľkých domácnostiach.

Náš tip
Google bude poskytovať internet z obežnej dráhy. Stavia vlastné satelity

Jeden z balónov projektu Loon z neznámych príčin narazil do vedenia elektrického prúdu a v skorých ranných hodinách spôsobil výpadok prúdu do niekoľkých domácností v štáte Washington. Balóny pravdepodobne odštartovali z Nevady za účelom skúmania letu a vylepšovania technológie, ktorá je v testovacej prevádzke nasadená na Novom Zélande. Google lety balónov koordinuje s leteckou dopravou a každý ich pohyb je pozorne sledovaný. Problém v tomto prípade nastal pravdepodobne pri pristávaní. Samotné balóny sú navrhnuté tak, aby v stratosfére vydržali 100 dní. Balón dokáže Zem obletieť za 22 dní.

Zdroj: techcrunch

4.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+