MojAndroid

Na konferencii Google I/O 2017 priniesla spoločnosť Google aj informácie o novej generácii TPU – Tensor Processor Unit. Technológiu oproti predošlej generácii zdokonalili a hlavným cieľom je zabezpečiť ešte rýchlejšie a efektívnejšie prediktívne funkcie v rámci strojového učenia a zapájania prvkov umelej inteligencie do projektov spoločnosti Google.

Náš tip
Google prináša inteligentné odpovede aj do aplikácie Gmail pre Android a iOS | Google I/O 2017

Nová generácia TPU od spoločnosti Google je plne funkčná a nasadená do Google Compute Engine. Ide o platformu, ktorú iné spoločnosti a ich pracovníci môžu využiť pre výpočtové zdroje či iné formy, ako práve prediktívna analýza. Vo svojej podstate ide o podobnú platformu ako AWS od spoločnosti Amazon či Azure od spoločnosti Microsoft.

Okrem rýchlosti prináša nová generácia aj podporu dvoch náročných úloh súčasne. V skratke ide o vyhodnocovanie záverov a tréning alebo tiež akési zapracovanie získaných informácií do algoritmov súčasne. Predošlá generácia túto funkcionalitu neumožňovala. Dokázala v reálnom čase iba vyhodnocovať závery a spoliehať sa napríklad na platformu Google Cloud.

Náš tip
Google Fotky získavajú tri veľké novinky zamerané na zdieľanie | Google I/O 2017

Základom prvkov umelej inteligencie je vyhodnocovanie prostredníctvom tisícok algoritmov súčasne. Práve zvýšenie efektivity na úlohy, ktoré neboli priamo naprogramované boli predmetom vývoja pri novej generácii TPU. Príkladom rýchlejšieho a efektívnejšieho vyhodnocovania môže byť aplikácia Prekladač. Odlišnosti a rozmanitosť jazykov si vyžadujú stále dokonalejšie algoritmy na správne vyhodnotenie výsledku.

Náš tip
Google Assistant konečne podporuje textové zadávanie príkazov | Google I/O 2017

Bude rozhodne zaujímavé sledovať, ako sa podarí implementovať novú technológiu do projektov spoločnosti Google alebo tiež projektov od iných vývojárov. Vďaka schopnosti vykonávať dedukciu aj tréning súčasne budú môcť vývojári počítať s oveľa lepším výsledkom napríklad práve pri prediktívnej analýze. K dispozícii bude tiež program TensorFlow Research Cloud, ktorým spoločnosť Google potvrdzuje otvorenosť novej technológie vývojárom.

Zdroj: theverge

18.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+