MojAndroid

Počas úvodnej tlačovej konferencie na Google I/O 2017 sme sa dozvedeli okrem iného aj to, aké novinky prinesie Google Assistant. Tu je tých noviniek viacero, no jedna, ktorá poteší aj používateľov na Slovensku, je určite podpora textového zadávania príkazov.

Vďaka tomu predídete problémom pri nerozoznaní príkazu kvôli prízvuku. Funkcia je tiež veľmi užitočná v prípade, že chcete asistenta využiť na verejnosti a nechcete, aby vás ostatní počuli. Ide o skvelú funkciu, ktorá je ešte dodatočne upravená. Pri textovom zadávaní príkazov bude celá komunikácia iná ako v prípade rozhovoru. Asistent nebude odpovedať hlasom, ale textom a rôznymi vizuálnymi ukážkami.

Okrem toho Google potešil aj majiteľov iOS zariadení, na ktoré bude teraz Google Assistant oficiálne dostupný. Google tiež zverejňuje SDK pre asistenta, čo využijú vývojári tretích strán. Vďaka tomu bude celá platforma a aj samotný asistent ešte užitočnejší. Okrem toho bolo predstavené množstvo nových funkcií pre asistenta, ako aj pre platformu Google Home. Nezmeškajte aj ďalšie novinky z Google I/O 2017.

Zdroj: The Verge

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+