MojAndroid

Konferencia Google I/O 2017 nie je chudobná na zaujímavé novinky. Tie sa týkajú aj obľúbenej služby Fotky Google. Tá v najbližšej dobe získa tri nové zaujímavé funkcie, z ktorých minimálne dve budú už čoskoro dostupné aj u nás.

Navrhované zdieľanie

Zrejme najzaujímavejšou funkciou, ktorá čoskoro zavíta do služby Fotky Google, je navrhované zdieľanie. Funkcia vyzerá presne tak, ako naznačuje jej názov – aplikácia vám sama navrhne, s kým by ste mali zdieľať vaše fotografie. Informácie zbiera z rôznych zdrojov, ako sú tváre na fotografiách či čas a miesto, kde ste fotografie zhotovili.

Akonáhle fotografie zdieľate s tými správnymi ľuďmi, tí dostanú upozornenie na ich telefóne. Odpovedať môžu svojimi vlastnými fotografiami, čím sa vyrieši jeden z najväčších problémov. Dodnes je totiž komplikované zozbieranie všetkých fotografií z konkrétnej udalosti, kde sú často aj desiatky rôznych fotografov a následné spojenie fotografií na jednom mieste. Nová funkcia od Google to ale značne uľahčuje a vylepšené zdieľané albumy a najmä návrhy pre zdieľanie budú podnecovať používateľov k tomu, aby vytvárali spoločné zdieľané albumy so svojimi najbližšími.

Zdieľané knižnice

Ďalšia funkcia je určená najmä pre najbližších ľudí, ktorí spolu často zdieľajú väčšie množstvo fotografií. Môže ísť o vášho partnera, najlepšieho priateľa, súrodenca či rodičov. Ak s nimi zdieľate takmer všetko, možno je jednoduchšie s nimi zdieľať úplne všetko, a to automaticky. Presne to prináša táto funkcia, ktorá umožní zdieľať s vašimi najbližšími celú vašu knižnicu fotografií.

Samozrejme, k dispozícii máte viaceré nastavenia a možnosti. Môžete si napríklad vybrať, od ktorého dátumu chcete zdieľať fotografie. Ide o jednoduchú funkciu, ktorá si ale určite nájde svoje využitie.

Foto knihy

Posledná novinka vo Fotkách Google u nás zatiaľ dostupná nie je. Hoci Google ju časom prinesie aj do ďalších krajín, môžeme očakávať,  že bude mať podobné obmedzenia ako štandardný obchod Google, v ktorom sa nakupujú zariadenia.

Ide totiž o fyzickú foto knihu, ktorú môžete vytvoriť priamo z prostredia aplikácie Fotky Google. Na výber sú dva varianty knihy, no za pomerne malé doplatky na úrovni 35 a 65 centov môžete vytlačiť ďalšie strany. Samotná kniha stojí 10 USD za 7″ výtlačok a 20 USD za 9″ vydanie.

To sú najväčšie novinky, ktoré prišli alebo postupom času prídu do aplikácie Fotky Google. Okrem toho ale Google I/O prinieslo aj mnohé ďalšie novinky zo sveta Google a Androidu a všetky ich nájdete práve na našom webe.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+