MojAndroid

Google Správy sú skvelou platformou pre odosielanie bežných SMS, avšak v posledných rokoch sa rozširujú a ponúkajú čím ďalej, tým zaujímavejšie funkcie. Napríklad v posledných rokoch sa u nás spustila možnosť posielania RCS, teda správ cez internet. Namiesto využitia platenej SMS tak svoju správu odošlete cez dáta. Teraz Google pripravuje podobnú funkciu, ale pre MMS. Správu priniesol portál 9to5Google.

Google Správy budú podporovať Google Fotky
Google Správy budú podporovať Google Fotky | Zdroj: 9to5google.com

Google Správy budú čoskoro prenášať videá cez Google Fotky

9to5Google sa pozrel na kód Google Správ v beta verzii 10.4 a povolili v ňom možnosť Google Fotky. V nastaveniach aplikácie sa tak zobrazila možnosť, ktorá umožní prenášať videá v čistejšej a lepšej kvalite. Z tohto krátkeho popisu je jasné, že pôjde o funkciu, ktorá nahradí MMS správy za Google Fotky.

Ak takéto video pošlete, prebehne nahrávanie na server a následne sa odošle prijímateľovi správy odkaz na daný súbor. Je to lepšie riešenie a výhodnejšie, než posielať video cez MMS. Možno takýto súbor sa bude dať prehrať cez náhľad priamo v aplikácii Google Správ, ale to sú zatiaľ len dohady. Portálu 9to5Google sa samozrejme ešte nepodarilo túto funkciu vyskúšať, vzhľadom na to, že nie je plne zakomponovaná do aplikácie.

Keďže používanie RCS technológie narastá, je príjemné vidieť jej rozšírenie aj na iné formáty komunikácie. Navyše, MMS príliš komprimuje, a teda znižuje kvalitu videa, čo je niečo, čomu formát RCS predchádza využitím Google Fotiek.

Náš tip
Pozor na malvér FluBot, šíri sa cez SMS správy

 

7.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+