MojAndroid

Google vypína svoju sociálnu sieť, ktorá sa volá Shoelace. Išlo o médium, ktoré vyšlo na povrch v júli minulého roka. Jeho účelom bolo spojiť ľudí so spoločnými záujmami. Pokiaľ sa konalo nejaké športové alebo iné podujatie, či už väčšie hudobné, alebo bližšie stretnutie jednotlivcov so spoločným hobby, Shoelace mal tieto osoby spojiť.

Google je v tomto ohľade smoliarom

Dávnejšie sme písali o tom, že Google predstavil novú sociálnu sieť. Nešlo o nič iné ako o Shoelace. Napriek svojmu neúspechu s Google+ sa americký gigant odvážil pre zahájenie nového komunikačného média, nanešťastie išlo len o ďalší krok vedľa. Vypnutie sociálnej siete má s najväčšou pravdepodobnosťou nejedno opodstatnenie, no tým najväčším bude nízka popularita a malá obľúbenosť medzi používateľmi.

Deaktivácia serverov prebehne už onedlho

Navyše, médium bolo možné používať iba v jednom jedinom meste na svete – v New Yorku. Podľa zdroja správy TheNextWeb išlo o nápad od Area 120 a v ich záujme bolo vytvoriť projekt, ktorý niesol obrovský potenciál.

Nuž, prišlo sa na to, že investícia do Shoelace sa naďalej nevypláca. Ruku k dielu pridáva aj pandémia, ktorá prevádzku sociálneho média iba sťažuje. Servery pre Shoelace tak budú vypnuté 12. mája.

Vráti sa Shoelace niekedy v budúcnosti?

Čo bude ďalej? Podľa najnovších informácii vieme, že opätovné spustenie sociálnej siete sa konať nebude. Pokiaľ sa nachádza medzi vami niekto, kto by Shoelace nejakou náhodou používal, svoje údaje si môžete jednoduchým spôsobom exportovať prostredníctvom tohto odkazu. Vytvoríte tým žiadosť o to, aby vám boli doručené vaše dáta zo serverov.

Hľadáte nový smartfón? Vyberali sme tie najlepšie za čo najnižšiu cenu! V našom nákupnom poradcovi.

30.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+