MojAndroid

Spoločnosť Google zatiaľ nebola veľmi úspešná na poli sociálnych sietí. Veľké plány s Google+ ako rovnocennej konkurencie Facebooku nevyšli a oficiálne bol tento projekt pred pár mesiacmi ukončený. Google to ale so sociálnymi sieťami nechce vzdať. Jeho experimentálny vývojový tím Area 120 oznámil sociálnu sieť Shoelace.

Shoelace si ale kladie za cieľ oveľa menšie pole pôsobnosti než Google+. V podstate ide o hyperlokálnu sociálnu sieť, ktorá vám umožní spoznať nových ľudí s rovnakými záujmami priamo z vášho okolia. Pokiaľ dôjde ku zhode, tak im umožní zorganizovať nejakú spoločnú aktivitu tzv. Loop, prípadne budú mať možnosť pridať sa už k nejakej prebiehajúcej aktivite.

Na podobnom princípe už fungovala zrušená aplikácia Googlu Schemer. Shoelace funguje zatiaľ v testovacej forme na území štátu New York a vyžaduje systém vo verzii minimálne Android 8.0 Oreo. Neskôr by sa mala sieť rozšíriť aj na ďalšie trhy. Či sa jej podarí uspieť je zatiaľ otázne.

Náš tip
Prekladač Google preloží text s pomocou fotoaparátu až z 89 jazykov

 

16.7.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+