MojAndroid

O samojazdiacich autách Googlu sme toho napísali za posledné roky naozaj dosť. Tento projekt je však natoľko zaujímavým, že vám o ňom prinášame ďalšiu správu. Google sa rozhodol, že bude verejne informovať o nehodách, ktoré mali jeho samojazdiace autá počas testovacích jázd. Po minulých správach o tom, že sa posledných 6 rokoch mali Google autá 12 nehôd, totižto ľudia projektu prestali dôverovať, aj keď na to nemali absolútne žiadny dôvod. Nehody totižto ani raz nespôsobilo autonómne Google auto a vždy za nehodou stál ľudský faktor. Najčastejšie vodiči nestihli za Google autom dobrzdiť, prípadne nezastali na STOP-ke.

google-auto-prototyp

Google pred niekoľkými dňami informoval o nehodách svojich áut za mesiac máj. Autonómne auto zažilo kolíziu iba raz, keď do jeho zadného nárazníka nabúralo za ním idúce vozidlo rýchlosťou 1 míľu za hodinu. Nikomu sa samozrejme nič nestalo a išlo iba o malý “ťukanec”. Veríme, že sa autonómnym automobilom Googlu bude aj naďalej dariť tak dobre ako doteraz a že dosiahnu dobré výsledky aj na verejných komunikáciách v slnečnej Kalifornii, kde jazdia už dlhšiu dobu.

Náš tip
Autonómne autá Google sú pripravené na reálnu prevádzku, najazdili už 1,7 mil. kilometrov

Zdroj: TheVerge

6.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+