MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno oznámila, že tohoročná konferencia Google Cloud Next ’20 bude z dôvodu výskytu koronavírusu zrušená. Konferencia Cloud Next bola naplánovaná na 6. – 8. apríl v San Franciscu. Zúčastnených malo byť zhruba 30 000 ľudí.

Cloud Next ’20 zrušený, no nie úplne

Google nechce dopustiť, aby bola táto udalosť úplne zrušená, a preto našiel riešenie aj na tento problém. Konferencia sa bude konať čisto online pomocou livestreamu a zároveň ju Google dokonca premenoval. Udalosť dostala nový názov “Google Cloud Next ’20: Digital Connect”. Počas trvania livestreamu sa bude možnosť spojiť s odborníkmi tak ako pri fyzickej účasti. V dnešnom oznámení sa Google k týmto zmenám vyjadril takto: „Inovácia je v DNA spoločnosti Google a využívame túto silu, aby sme vám tento rok priniesli dychberúcu a inšpirujúcu udalosť bez rizika cestovania.“

Vrátenie vstupného je samozrejmosťou

Google sa rozhodol niesť plnú zodpovednosť za tieto zmeny a náklady spojené s účasťou vráti. E-mailom informuje registrovaných účastníkov o vrátení peňazí za vstupenky. Taktiež automaticky zruší aj hotelové rezervácie vytvorené prostredníctvom svojho rezervačného systému. Podľa portálu techcrunch.com by mala byť účasť na online konferencii bezplatná.

Zapríčiní koronavírus zrušenie ďalších podobných konferencií?

Po zrušení MWC v Barcelone, Cloud Next ’20 a konferencie vývojárov F8, ktorej zrušenie Facebook oznámil len pred nedávnom, sa diskutuje o budúcnosti ďalších udalostí. Je otázne, aké stanovisko zaujme Microsoft a jeho konferenciu Build, ktorá sa má začať 19. mája v Seattli.

Pokiaľ sa situácia s koronavírusom do mája neupokojí, je pravdepodobné, že tieto udalosti budú taktiež zrušené. Prípadne sa podarí nájsť podobné riešenie ako v prípade Cloud Next.

Náš tip
Ďalšia konferencia zrušená kvôli obavám z koronavírusu
4.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+