MojAndroid

Aplikácia Google Prekladač dostane nové užitočné widgety v Material You dizajne. Podľa portálu AndroidPolice k nim pravdepodobne nebude potrebná ani aktualizácia aplikácie.

Widgety sú v aplikácii prítomné, čaká sa len na ich aktiváciu

Aplikácia údajne nebude vyžadovať aktualizáciu na aktiváciu, pretože nové widgety sú už v aplikácii prítomné, ale ešte nie sú odomknuté na použitie. Spôsob ich uvoľnenia pripomína aktiváciu widgetu YouTube Music pred niekoľkými mesiacmi. A rovnako aj nové widgety pre Google Prekladač budú v súlade so súčasným dizajnovým jazykom Google.

Kedy sa widgety zverejnia, zatiaľ nie je potvrdené. Na Twitteri ich odhalil leaker Mishaal Rahman, ktorý ich pomenoval ako Uložené preklady (Saved Translations) a Rýchle akcie (Quick Actions). Zároveň poskytol snímky obidvoch widgetov. Widget Uložené preklady bude poskytovať okamžitý prístup k prekladom, o ktorých si myslíte, že ich budete často používať.

Budú zobrazené priamo na ploche v rolovacom zozname s praktickými tlačidlami na kopírovanie, hovorenie a zaraďovanie do kategórie Obľúbené. Widget Rýchlych akcií zase ponúkne skratky k aplikácii, hlasový preklad, režim konverzácie, preklad pomocou fotoaparátu a ďalšie skratky. Widget sa dá zobraziť rôznymi spôsobmi v rôznych veľkostiach.

Tieto widgety budú meniť farbu podľa dynamických tém Material You dizajnu v systéme Android 12 .To znamená, že prijmú farby, ktoré dopĺňajú vašu tapetu a ikony (ak to máte povolené). Podľa portálu AndroidPolice to však môže aspoň zo začiatku spôsobovať nekonzistentnosť pri niektorých motívoch. Či to tak skutočne bude, sa dozvieme až po uvoľnení widgetov v aplikácii Google prekladača.

The app was not found in the store. :-(
Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra vs Galaxy S21 Ultra. Oplatí sa prechod na nový model?

 

13.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+