MojAndroid

Spoločnosť Google je autorom naozaj užitočných Android aplikácií. Jednou z nich je napríklad Google Prekladač, ktorí pre majiteľov Nexus zariadení s Androidom 6.0 Marshmallow prináša novú funkciu. Ide o preklad textu priamo v aplikácách 3. strán, čo je novinka, ktorú určite ocenia všetci tí, čo potrebujú prekladať text, ktorý priamo píšu. To, ako táto nová funkcia funguje, zobrazuje nižšie umiestnený GIF obrázok.

google-prekladac

Náš tip
Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 6.0 Marshmallow

Preklad priamo v aplikáciách bude dostupný v rámci kontextového menu, ktoré sa otvorí pri označení textu. Na to, aby ste túto funkciu mohli využívať, budete potrebovať nielen Android 6.0 Marshmallow, ale aj najnovšiu verziu aplikácie Google Prekladač. Tú si môžete nainštalovať ako klasickú aktualizáciu alebo si ju z obchodu Play stiahnuť pomocou odkazu nižšie. Na záver už iba dodáme, že Google Prekladač ponúka túto funkciu pre viac ako 90 svetových jazykov, medzi ktoré by mala patriť aj slovenčina.

google-prekladac-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google

7.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+