MojAndroid

Google Pixely trpia jednou chybou za druhou. Najnovšie je chybná aj tá aktualizácia, ktorá mala opraviť zhruba 100 chýb. Tá veľká decembrová aktualizácia, na ktorú sa toľkí majitelia Pixelov 6 a 6 Pro tešili. Správu prináša portál XDA.

Google stopol decembrovú aktualizáciu, ďalšia príde koncom januára

Už v decembri prišla táto aktualizácia na novšie Pixely o týždeň neskôr, ako pre ostatné modely. To mohlo už niečo značiť, avšak nikto netušil, že spôsobí ešte jeden závažný problém. Mnohým používateľom totiž začal vypadávať signál – niektorým náhodne, iným len počas hovorov.

Recenzia Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zvláštne je aj to, že niektorým majiteľom Pixelov táto aktualizácia prišla okamžite, kým iným vôbec. Mnohí z tých, ktorým nedorazila, sa rozhodli si ju manuálne nainštalovať.

Reprezentant spoločnosti Google napísal na Pixel fóre: „Tím Pixel pozastavil decembrovú aktualizáciu softvéru pre zariadenia Pixel 6 a Pixel 6 Pro po tom, čo niektorí používatelia nahlásili prerušenie alebo odpojenie hovorov. Teraz sme identifikovali opravu, ktorá bude uvedená v aktualizácii softvéru koncom januára. Táto aktualizácia bude obsahovať aj všetky opravy a vylepšenia, ktoré boli pôvodne plánované v decembri.“

Jeho odpoveď je celkom utešujúca, nasledujúca aktualizácia, ktorá príde koncom januára, by mala opraviť decembrové problémy + nejaké ďalšie. Avšak tí, ktorým dodnes decembrová aktualizácia neprišla, budú ešte mesiac s novembrovými záplatami. Je to lepšie, ako keby mali dostať chybnú aktualizáciu, ktorá by im bránila vo vykonávaní hovorov.

Google má zatiaľ len jedno riešenie pre tých, ktorým decembrová aktualizácia spôsobuje ťažkosti: Vráťte systém do továrenských nastavení a nainštalujte novembrovú aktualizáciu.

Google našťastie má stále na stránke OTA obrazy alebo Továrenské obrazy novembrovej aktualizácie.

Náš tip
Konšpirácie súťažili o cenu Hoax roka 2021. Ktorá z nich zvíťazila?

 

2.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+