MojAndroid

Ani v roku 2021 sa online svet nezaobišiel bez podvodov, konšpiračných teórií alebo nebezpečných dezinformácií. Našťastie facebooková stránka Hoaxy a podvody spravovaná Políciou Slovenskej republiky na nich pravidelne upozorňovala svojich fanúšikov aj v tomto roku. Rok plný hoaxov sa nakoniec rozhodla ukončiť vtipne, formou súťaže Hoax roka 2021.

Používatelia to mali pri hlasovaní ťažké. Rok 2021 bol plný skvelých hoaxov

Používatelia sociálnej siete mali možnosť hlasovať za najhorší internetový výmysel zverejnený za posledných 12 mesiacov. Do ankety sa dostali skvosty ako sneh vyrobený z plastu, testy napustené koronavírusom či občan, ktorý po stretnutí s očkovanou babkou skolaboval. Nakoniec však titul Hoax roka získala konšpiračná teória spájajúca 5G sieť a vakcíny proti koronavírusu.

Konkrétne išlo o príspevok z januára, v ktorom používateľ Facebooku odhalil, čo v skutočnosti nové vakcíny robia. Údajne obsahujú nanočastice, ktoré sa dokážu pripojiť k 5G sieti. Tie vás následne budú ovládať a vy budete bez rozmýšľania plniť ich príkazy.

Polícia rozdávala aj čestné uznania

Hoaxov však tento rok bolo toľko, že polícia nemohla zostať pri ocenení len jedného. Čestné uznanie udelila jedenástim ďalším dezinformáciám v rôznych kategóriách.

Náš tip
Podvod zneužívajúci Slovenskú poštu pokračuje

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+