MojAndroid

Spoločnosť Google prináša novinku pre svojich fanúšikov. V aktualizovanej verzii aplikácie pre telefonovanie, konkrétne vo verzii s číselným označením 11 prináša špeciálnu plávajúcu lištu, ktorá počas hovoru zobrazí niektoré ďalšie funkcie. Táto aplikácia je predinštalovaná napríklad na zariadeniach zo série Pixel a Nexus od spoločnosti Google.

Pripomína četové hlavičky

Náš tip
Oznámenie mena Androidu O aj jeho uvedenie na Pixely bude zrejme 21.augusta

Funkcia je podobná četovým hlavičkám zo známej aplikácie Messenger z dielne spoločnosti Facebook. Počas hovoru sa pri prepnutí na domovskú obrazovku zobrazí ikonka s logom hovoru. Táto ikonka je plávajúca nad ostatnými prvkami na obrazovke podobne ako spomínané četové hlavičky.

Po kliknutí sa ikonka zmení na menšiu plávajúcu lištu zo zobrazením funkcií pre zloženie hovoru, stlmenie hovoru či funkciu pre zapnutie hlasného odposluchu. Po pustení plávajúcej lišty sa “zaparkuje” na ľavú alebo pravú stranu obrazovky. Táto funkcionalita má zmysel najmä pre používateľov, ktorí počas hovoru blúdia po iných aplikáciách. Pre spomínané funkcie počas hovoru sa tak už nebudú musieť vracať späť do aplikácie pre telefonovanie.

Náš tip
5 šikovných noviniek, ktorými Android O zjednoduší používanie telefónu

Páči sa vám nová funkcia plávajúcej lišty? Využili by ste ju aj na vašom Android smartfóne? Svoje otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidpolice

15.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+