MojAndroid

Android O bude už čoskoro oficiálne odhalený. Hoci poznáme o ňom už viacero detailov, presný dátum ako aj názov ostávali doteraz stále tajné. Tá prvá informácia, teda dátum zverejnenia, však unikla na verejnosť. Malo by sa tak stať 21.augusta a v tento deň má prísť Android O zároveň aj na Pixel a Pixel XL zariadenia od Google. Čo je však zaujímavé je fakt, že celé odhalenie nového Androidu O sa bude motať okolo zatmenia slnka, ktoré pripadá práve na tento deň. Google sa tak rozhodol vystavať svoj veľký event okolo tejto hračky prírody.

Novinár David Ruddock vo svojom tweete píše, že mu to prezradil nemenovaný “zdroj”, ktorý však nemôže overiť. Nič bližšie mu však vraj “zdroj” prezradiť nechcel. Meno teda ostáva naďalej nejasné, aj keď názov Oreo sa skloňuje už zo všetkých strán.

Náš tip
5 šikovných noviniek na Androide O

O tom, kedy presne má Android O po Pixeloch doraziť na ďalšie zariadenia reč nebola. Podľa správ sa však vraj máme tešiť na Nokie. V novom Androide O prídu vylepšenia v podaní nových ikon aplikácií, v novom systéme bude kladený dôraz na viac druhov notifikácií, vylepšenia sa dočkali aj systémové notifikácie v rámci verzie Android O, tiež si rýchlejšie nastavíte budík, prísť má aj lepšia čitateľnosť skratiek aj na priamom slnku a dostaneme viac informácií o výdrži batérie.

Zdroj: androidcommunity.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+