MojAndroid

Vydanie novej verzie systému Android O sa nezadržateľne blíži. A hoci stále nepoznáme finálny názov novej verzie operačného systému Android, už teraz vám prinášame zopár šikovných nápadov, ktoré v pripravovanej aktualizácii nebudú chýbať. Ak poznáte nejaké ďalšie zaujímave vylepšenia, neváhajte ich zverejniť prostredníctvom diskusie pod článkom!

Náš tip
Ponesie nová verzia operačného systému názov Android Octopus? Naznačuje to Easter Egg

Viac druhov notifikácií

V novom systéme Android O bude kladený dôraz na viac druhov notifikácií. Kým ovládanie hudby, napríklad prostredníctvom aplikácie Spotify, dostane notifikáciu väčších rozmerov pre komfortnejšie ovládanie hudby, iné upozornenia dostanú jednoduchšiu a menšiu lištu so základnými informáciami. Rovnako tak odtieň notifikácií je viac dynamický a poukazuje na odlišnosti.

Rýchlejšie nastavenie budíka

Vstavaná aplikácia pre Budík od spoločnosti Google trpela ľahkým neduhom v podobe zadávania hodín a minút. Bolo potrebné skrolovať a klikať po netradičnom kruhovom rozložení prvkov a to nemuselo byť v niektorých situáciách pohodlné. Teraz prichádza jednoduchá možnosť zadávania údajov prostredníctvom klávesnice. Na paneli notifikácií je tiež nová ikonka budíka, ktorá vás po dvojitom kliknutí priamo presunie do prostredia aplikácie Budík.

Mám aktivovaný tichý režim?

Vylepšenia sa dočkali aj systémové notifikácie v rámci verzie Android O. Nie ste si istý, či ste si už aktivovali tichý režim napríklad v prípade dôležitej schôdzky? Stlačením tlačidla hlasitosti na najnižšiu hodnotu sa zobrazí jasné modré upozornenie o aktivácii tichého režimu. Nechýba možnosť stlmiť aj aktuálne nastavené budíky.

Lepšia čitateľnosť skratiek aj na priamom slnku

Režim skratiek v rámci hornej vysúvacej lišty bol doteraz zahalený do tmavších odtieňov. S príchodom systému Android O prichádza tiež zmena odtieňov na svetlé krémové až šedé. Táto zmena prospieva k lepšej čitateľnosti a kontrast hrá vo váš prospech dokonca aj na priamom slnku. Pozitívom je tiež tlačidlo nastavení. Jeho veľkosť je menšia, avšak zobrazí sa už po prvom potiahnutí. Druhé potiahnutie následne ponúkne napríklad možnosť prepínania medzi používateľmi alebo režim hosťa. Stavový riadok následne zobrazuje tiež percentá batérie.

Viac informácii o výdrži batérie

Novinkou bude tiež zobrazenie širších informácií o výdrži batérie alebo kapacite vnútorného úložiska. Táto funkcia bude dostupná len na pár kliknutí. Poteší tiež nová záložka “Pripojené zariadenia,” ktorá ponúka rýchly prístup k funkciám ako Android Beam a takisto prístup k možnostiam tlače.

Zdroj: androidcentral

10.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+