MojAndroid

Vydanie novej verzie systému Android O sa nezadržateľne blíži. A hoci stále nepoznáme finálny názov novej verzie operačného systému Android, už teraz vám prinášame zopár šikovných nápadov, ktoré v pripravovanej aktualizácii nebudú chýbať. Ak poznáte nejaké ďalšie zaujímave vylepšenia, neváhajte ich zverejniť prostredníctvom diskusie pod článkom!

Náš tip
Ponesie nová verzia operačného systému názov Android Octopus? Naznačuje to Easter Egg

Viac druhov notifikácií

V novom systéme Android O bude kladený dôraz na viac druhov notifikácií. Kým ovládanie hudby, napríklad prostredníctvom aplikácie Spotify, dostane notifikáciu väčších rozmerov pre komfortnejšie ovládanie hudby, iné upozornenia dostanú jednoduchšiu a menšiu lištu so základnými informáciami. Rovnako tak odtieň notifikácií je viac dynamický a poukazuje na odlišnosti.

Rýchlejšie nastavenie budíka

Vstavaná aplikácia pre Budík od spoločnosti Google trpela ľahkým neduhom v podobe zadávania hodín a minút. Bolo potrebné skrolovať a klikať po netradičnom kruhovom rozložení prvkov a to nemuselo byť v niektorých situáciách pohodlné. Teraz prichádza jednoduchá možnosť zadávania údajov prostredníctvom klávesnice. Na paneli notifikácií je tiež nová ikonka budíka, ktorá vás po dvojitom kliknutí priamo presunie do prostredia aplikácie Budík.

Mám aktivovaný tichý režim?

Vylepšenia sa dočkali aj systémové notifikácie v rámci verzie Android O. Nie ste si istý, či ste si už aktivovali tichý režim napríklad v prípade dôležitej schôdzky? Stlačením tlačidla hlasitosti na najnižšiu hodnotu sa zobrazí jasné modré upozornenie o aktivácii tichého režimu. Nechýba možnosť stlmiť aj aktuálne nastavené budíky.

Lepšia čitateľnosť skratiek aj na priamom slnku

Režim skratiek v rámci hornej vysúvacej lišty bol doteraz zahalený do tmavších odtieňov. S príchodom systému Android O prichádza tiež zmena odtieňov na svetlé krémové až šedé. Táto zmena prospieva k lepšej čitateľnosti a kontrast hrá vo váš prospech dokonca aj na priamom slnku. Pozitívom je tiež tlačidlo nastavení. Jeho veľkosť je menšia, avšak zobrazí sa už po prvom potiahnutí. Druhé potiahnutie následne ponúkne napríklad možnosť prepínania medzi používateľmi alebo režim hosťa. Stavový riadok následne zobrazuje tiež percentá batérie.

Viac informácii o výdrži batérie

Novinkou bude tiež zobrazenie širších informácií o výdrži batérie alebo kapacite vnútorného úložiska. Táto funkcia bude dostupná len na pár kliknutí. Poteší tiež nová záložka „Pripojené zariadenia,“ ktorá ponúka rýchly prístup k funkciám ako Android Beam a takisto prístup k možnostiam tlače.

Zdroj: androidcentral

10.8.2017
 • Dano3266

  Mohli by vrátiť klasické prepínače na wifi dáta a bt, to čo je tam teraz je strašný nezmysel.

 • Pierre

  Vymyslaju sa same nezmyselne „vylepsenia“, ale nikdy s to nezlepsuje, skor naopak. Google by uz konecne mohol zlepsit podporu svojej platformy, nakolko toto je ziva katastrofa. Co vyrobca to ine „vylepsenie“. Co funguje tu nefunguje tam. Ta fragmentacia v ramci Android platformy je velmi zla. Nech na tom pracuju a nie ze budik…

  • A co ta nuti striedat tych vyrobcov stale ?…Vyber si jednu znacku a hotovo. Ja v podstate uz len Nexusy a ked tak nieco nove tak pixel. Stale mam jednu „znacku“ (i ked pokazne snad iny vyrobca) v podsate len novsu verziu Androidu.

 • R

  Ta horná biela lišta s modrými ikonami a s názvom Battery mi pripomína Iphone design. ?? Hmmm…budú nové súdne ťahanice? ?

 • Mike

  Pozeram ze jento tu sami odbornik na android, jedna perla za druhou tie komentare… Ale aspon som sa zasmial ba komentarochnked uzbclanok stal za hovno….
  https://youtu.be/qfy6Bbro8GI

 • SeppWinkler

  Nuž, čo povedať, Android ide do… Biela lišta – WTF?!?!, budík – no comment, notifikácie sú stále katastrofa, údaje o baterke – nech zlepšia manažment aplikácií s autoštartom a štartom po spustení a nebude tam treba tak často chodiť. O nemali ani vydávať za hlavnú aktualizáciu, neurobili nič iné len potešili výrobcov zariadení – kto chce nový systém, nech si kúpi ďalšie zariadenie za 500,- +

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+