MojAndroid

V Obchode Play sa aktuálne nachádza veľké množstvo bezplatných aplikácií. Niektoré z nich obsahujú aj platený obsah, ktorého fakturácia nie je realizovaná v rámci platobného systému Play. Presne na takéto aplikácie si Google “posvieti” a vývojárom stanoví nové pravidlá.

Pravidlá spoločnosti Google sa týkajú aj Tinderu, Netflixu a Spotify

Podľa portálu androidcentral.com, začne Google tieto pravidlá veľmi prísne presadzovať. Zmene platobného systému sa nevyhnú ani aplikácie ako napríklad vyššie spomenutý Netflix, Tinder či Spotify, ktorých vývojári používali svoj vlastný. Vývojári, ktorí pravidlá aktuálne nedodržiavajú budú vyzvaní, aby aktualizovali svoje aplikácie v súlade s nimi.

Google Play tmavý režim

Hovorca spoločnosti Google sa k novým pravidlám vyjadril takto:

“Ako otvorená platforma umožňuje Android používať viacero obchodov s aplikáciami. Väčšina zariadení s Androidom má v skutočnosti nainštalované najmenej dva obchody ihneď po vybalení z krabice a používatelia si môžu doinštalovať aj ďalšie. Pre vývojárov, ktorí sa rozhodnú distribuovať svoje aplikácie v Obchode Play, naše zásady vždy vyžadovali, aby, ak ponúkajú nákupy digitálneho tovaru v aplikácii, používali fakturačný systém Play. Neustále pracujeme s našimi partnermi na objasnení týchto zásad a na zabezpečení ich spravodlivého a primeraného uplatňovania.”

Spoločnosť teda tvrdí, že ak chce vývojár svoju aplikáciu zdieľať aj v iných obchodoch s aplikáciami, je vlastný spôsob fakturácie v poriadku. No ak chce mať svoju aplikáciu aj v Obchode Play, musí sa riadiť stanovenými pravidlami.

Je možné, že Google bude požadovať zosúladenie aplikácií s ich pravidlami už budúci týždeň, no vývojárom poskytne dostatok času na prispôsobenie.

Náš tip
Google Pixel 5 a Pixel 4a 5G: Predstavenie už čoskoro, poznáme dátum

27.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+