MojAndroid

Google už nejakú chvíľu pripravoval redizajn Obchodu Play a zrejme sa ho v najbližších týždňoch dočkáme. Redizajn sa týka najmä kategórie nainštalovaných aplikácií, kde po novom nebudete mať štyri karty, ale už len dve. Hovoríme o kartách Aktualizácie, Nainštalované, Knižnica a Beta. Z nich nám zostane už len Prehľad a Spravovať. Celá kategória Moje aplikácie a hry tiež získa nový názov Správa aplikácií a zariadení.

Nový redizajn Obchodu Play má za cieľ urobiť veci prehľadnejšie

9to5google sa rozhodol “rozobrať” najnovšiu verziu APK súboru Obchodu Play, aby sa pozreli na nové funkcie. Spomínajú, že po novom uvidíme aplikácie, ktoré získali aktualizáciu navrchu, podobne ako je tomu dnes, ale v mierne inom zobrazení. Po novom bude tento zoznam zoskupený a bude vám zobrazený len počet aplikácií, ktoré dostali aktualizáciu. Ak budete chcieť vidieť, ktoré aplikácie to sú, bude potrebné kliknúť na tlačidlo Zobraziť detaily.

Karta Prehľad je vďaka tomuto upratovaniu po novom o mnoho čistejšia. Pod sekciou s aktualizáciami uvidíte informáciu o zaplnení vášho vnútorného úložiska a nakoniec sa tu objaví sekcia, ktorá zhŕňa vaše hodnotenia a recenzie aplikácií.

V sekcii Spravovať uvidíte zoznam svojich nainštalovaných aplikácií. Tie po novom budete môcť filtrovať a zoraďovať v mnohých spôsoboch. Ak by vám chýbala karta Knižnica, ktorá dnes obsahuje všetky aplikácie, ktoré ste si v minulosti nainštalovali cez dané konto, nájdete ju cez filter Nainštalované alebo Nenainštalované. Túto funkciu veľmi oceňujem, pretože kartu Knižnica som považoval za najväčší neporiadok v celom Obchode Play.

Filter Dostupné aktualizácie vám zoradí navrch aplikácie, ktoré majú aktualizácie k dispozícii a umožní vám prehliadať ich zoznam noviniek kliknutím na šípku. Ďalej tu nájdete filter Hry, ktorý nepotrebuje dodatočný popis a filter Zoradiť podľa, ktorý vám umožní aplikácie zoradiť podľa najpoužívanejších, najmenej používaných, naposledy aktualizovaných, abecedne a podľa veľkosti.

Na novú sekciu si určite budeme musieť chvíľu zvykať, ale pripadá nám omnoho čistejšia a prehľadnejšia. Zatiaľ nie je známe, kedy ju môžme očakávať.

Všimnite si rámček pri každej aplikácii

Zaujalo vás, tak ako aj mňa, na čo je rámček pri aplikácii? Samozrejme, slúži na označenie viacerých aplikácií a tu sa dostávame k najzaujímavejšej funkcii. Okrem hromadného odinštalovania, aktualizovania vám totiž umožní aplikáciu aj zdieľať. Ak kliknete na ikonku Viac možností (tri bodky vpravo hore), zobrazí sa vám užitočné menu, ktoré ukazuje aj veľkosť a počet vybratých aplikácií.

Funkcia Zdieľať vám umožní doslova poslať aplikáciu na zariadenie v okolí, aj keď je offline. Zdieľanie má prebiehať na protokole P2P a po prvýkrát ho Google predstavil v roku 2018 vo svojom vlastnom prehliadači súborov Files (Go). Podobne ako môžete aplikácie odosielať, ich môžete aj prijímať.

 

15.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+