MojAndroid

O tom, že Spotify je najpopulárnejšou streamovacou službou, vie asi každý. Samozrejmosťou je aj fakt, že ňou chce zostať a preto musí neustále inovovať. Teraz sa k nám od portálu Android Police dostali novinky, ktoré si pre nás služba pripravila. Najväčšou zmenou bude asi redizajn UI a taktiež Karaoke režim alebo Skupinové počúvanie, ktoré sa hodí na domácej party.

Náš tip
Akcia: Stiahnite si zadarmo ikony, živé pozadia, aplikácie a hry pre svoj Android smartfón

Spotify chystá Karaoke mód

Tieto funkcie boli odhalené vďaka tweetom istej Jane Wong. Najzaujímavejšou a najzábavnejšie vyzerajúcou funkciou iste bude Karaoke režim, ktorý vám zobrazí text piesne na obrazovke priamo v aplikácii Spotify. Vďaka tomu budete môcť naživo spievať pieseň, ktorú prehrávate zo Spotify. Navyše sa to zobrazila možnosť znížiť vokály piesne tak, aby bolo počuť viac vás ako speváka piesne.

Spotify Karaoke režim
Táto pieseň zrejme nebola vybraná náhodou (Rickroll Meme)

Skupinové počúvania a nové UI

Funkcia Skupinového počúvania (Group Sessions) vám umožní využívať zariadenia na rovnakej Wi-Fi sieti. Spotify by vám taktiež malo po novom umožniť zdieľať zariadenia, na ktorých máte túto aplikáciu nainštalovanú.

Nového UI sa dočkáte v režime spojenia mobilu s autom cez Android Auto. Zmenila sa domovská obrazovka, ktorá po novom obsahuje väčšie obrázky a upravený navigačný dok. Ak Spotify deteguje, že ste momentálne v aute, zobrazí vám na vrchu banner, ktorý vás informuje o tom, že môžete prostredníctvom Google Assistenta ovládať prehrávanie. Taktiež bol zmenený vzhľad okna Práve prehrávame a boli tu pridané nové veľké tlačidlá hlasového ovládania a náhodného prehrávania.

Spotify tiež testuje možnosť offline prehrávania pre používateľov, ktorí využívajú Spotify zadarmo. Tu však bude výrazné obmedzenie – budú môcť hudbu takto počúvať len 30 minút denne. Pridá sa aj nová možnosť do playlistov s názvom Auto-Refresh, teda funkcia automatického hľadania nových piesní s tým, že manuálne pridané v ňom ostanú.

Vylepšenia sa dočkajú aj podcasty na Spotify. Konkrétne sekcia Vaše epizódy, kam si používatelia môžu ukladať jednotlivé časti podcastov. Taktiež sa objavila nová animácia pri označovaní piesne ako obľúbenej.

Spotify sa snaží, čo to ide, aby ju vo funkciách a inováciách nepredbehla konkurencia – YouTube Music a Apple Music. Spotify dokonca nedávno optimalizovalo svoju aplikáciu pre Chromebooky a Android tablety. Avšak spomínané nové funkcie sú stále v testovacej fáze a tak nevieme povedať, kedy a či sa ich všetkých dočkáme.

Náš tip
Samsung už testuje One UI 3 spolu s Androidom 11

11.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+