MojAndroid

Žeby sme sa konečne dočkali? Na smart hodinky od spoločnosti Google čakáme už niekoľko rokov a stále sa o nich hovorí. Avšak výsledok žiadny. V minulom roku boli predstavené smartfóny novej generácie s vlastným čipsetom, v tomto by sme sa mohli dočkať hodiniek Google Pixel Watch.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

Podľa informácií portálu Gizmochina je dátum predstavenia nastavený na 26.5.2022, avšak tento dátum spoločnosť Google zatiaľ nepotvrdila. Tento dátum sa približne zhoduje s dátumom, kedy spoločnosť každoročne predstavuje novinky pre developerov na konferencii Google I/O.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

O parametroch sa zatiaľ nevie, no s istotou vieme povedať, že ak budú hodinky predstavené, pobežia na najnovšom operačnom systéme Wear OS 3. Momentálne sú na trhu len jedny hodinky, ktoré tento systém ponúkajú – Samsung Galaxy Watch 4. Aktualizáciu majú sľúbenú napríklad Fossil Gen 6 či TicWatch Pro 3 (Ultra).

Predstavenie Google Pixel Watch je vraj za rohom. Tentokrát už naozaj

6.12.2021

Špekulácie o tom, že Google plánuje vydať smart hodinky pod vlastnou značkou Pixel, existujú už niekoľko rokov. Najnovšie správy však ukazujú, že tentokrát sme možno naozaj blízko k predstaveniu takzvaných Pixel Watch. Informáciu priniesol portál Android Central.

Hodinky s kódovým označením Rohan, spomínané pod názvom Pixel Watch, ponúknu bežné funkcie na sledovanie zdravia, ako meranie krokov či sledovanie tepu. Bežať budú na novom Wear OS 3. Prvé rendery naznačujú, že nebudú mať rámiky okolo displeja a že nebudú používať univerzálne remienky.

Google Pixel Watch farby cena
Google Pixel Watch | Zdroj: Gizmochina.com

Presná kapacita ich batérie zatiaľ nie je známa, no výdrž hodiniek je údajne podpriemerná. V ich súčasnom stave (ktorý sa do vydania môže zmeniť napríklad optimalizovaním systému) vyžadujú každodenné nabíjanie. Samotné nabíjanie je taktiež veľmi pomalé.

Predstavenie Pixel Watch sa uskutoční možno už začiatkom roka 2022

Podľa únikov sú hodinky momentálne vo fáze testovania, pričom Google vraj umožnil zariadenie otestovať aj zamestnancom z iných tímov pre získanie lepšej spätnej väzby. Ak testovanie prebehne bez vážnejších problémov, predstavenie by sa mohlo konať už na jar 2022. Očakáva sa, že budú drahšie ako smart hodinky značky Fitbit a že ich cena pod 350 dolárov nepôjde.

Takto by mali vyzerať smart hodinky Pixel Watch od Google

5.2.2021

O smart hodinkách spoločnosti Google sa už špekuluje niekoľko rokov, ale nikdy sa nestali skutočnosťou. To by sa už budúci rok malo zmeniť. Podľa portálu PhoneArena sa dokonca na internete objavili marketingové obrázky Google Pixel Watch.

Displej úplne bez rámčekov

Marketingové obrázky zverejnil Jon Prosser, zakladateľ FronttechPage, vo svojom YouTube videu. Pokiaľ sú skutočne pravdivé, tak dizajn Pixel Watch sa bude výrazne líšiť od väčšiny smart hodniek na trhu. Displej hodiniek je totiž skutočne bez rámčekov, pretože jeho krycie sklo doslova preteká do strán. Aj celé telo pôsobí zaoblene, jednoducho a pritom elegantne.

Google Pixel Watch
marketingové obrázky Google Pixel Watch | zdroj: PhoneArena.com

Na zadnej strane budú samozrejme klasické senzory pre meranie tepu srdca a ďalších funkcií, ale aspoň o prednej strane sa dá povedať, že prináša niečo nové. Väčšina dnešných smart hodiniek s okrúhlym displejom má totiž kruhový prstenec, ktorý niekedy slúži aj pre pohyb v systéme. Príkladom sú hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic.

Google Pixel Watch
marketingové obrázky Google Pixel Watch | zdroj: PhoneArena.com

Google Pixel Watch sa dočkáme už budúci rok

Smart hodiniek Pixel Watch sa máme údajne dočkať už budúci rok. Ich kódové označenie je Rohan a finálny názov sa do vydania ešte možno zmeniť. Pracujú na nich rovnakí ľudia, ktorí stoja aj za ostatnými produktmi značky Pixel. Znamená to, že vývoj prebieha mimo spoločnosti Fitbit, ktorú Google kúpil v novembri 2019.

Šéf hardvérového oddelenia v Googlu Rick Osterloh však pre server TheVerge potvrdil, že aj Fitbit pripravuje smart hodinky hodinky s Wear OS. Ich predstavenie by sa tiež mohlo udiať už budúci rok. Pixel Watch od Googlu ponúknu klasické meranie športových aktivít, senzor srdcového tepu a samozrejme aj operačný systém Wear OS 3.

Náš tip
Google Pixel 6 (Pro): V redakcii sme zaznamenali viaceré problémy
24.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+