MojAndroid

Používatelia zariadení Google Pixel konečne dostali aktualizáciu na Android 12, viacerým z nich však nová verzia systému znemožnila zariadenie používať. O probléme informoval portál Phone Arena.

Problémy so systémom Android 12 postihli takmer všetky Google Pixely

Problémy s najnovšou verziou systému zaznamenali používatelia takmer všetkých modelov, pričom na každom z nich sa prejavili trochu inak. Používateľ modelu Pixel 4a 5G sa po aktualizácii stretol s výrazne horšou výdržou batérie a nestabilitou aplikácii, zatiaľ čo jednému majiteľovi modelu Pixel 5 padá celý systém. U iných používateľov sa zas objavili problémy s odomykaním zariadenia, oznámenia o poškodených dátach či opakované zastavenia Pixel Launchera.

V snahe opäť spojazdniť svoje zariadenia používatelia vyskúšali obnovenie továrenských nastavení, vymazanie vyrovnávacej pamäte aplikácií či reštartovanie smartfónu do Safe módu. Nič z toho však vyššie uvedené problémy neodstránilo. Spoločnosť Google tvrdí, že problém môže byť spôsobený nekompatibilitou s aplikáciami tretích strán. Riešenie v podobe aktualizácie však zatiaľ nemá.

Čaká rovnaký osud aj sériu Pixel 6?

Správy znepokojili aj nastávajúcich majiteľov nových modelov zo série Pixel 6, ktoré budú vydané koncom októbra. Hlavne vzhľadom na to, že predchádzajúce vydania nových vlajkových lodí od Googlu boli málokedy bezproblémové. Začalo to modelom Pixel 2 XL, ktorý mal od výroby problém s displejom. Nasledujúcu sériu Pixel 3 trápilo rýchle vybíjanie batérie, nestabilita systému a problémy s fotoaparátmi, ktoré mali za následok nízku kvalitu výsledných fotiek.

Google Pixel 5
Google Pixel 5 | Zdroj: Gizmochina.com

Problémy s modelmi Pixel 4 a Pixel 4 XL sa objavili pri natáčaní videa. Vo výslednom videu bolo počuť praskanie, klikanie a klepkanie. Minuloročný Pixel 5 mal pre zmenu hardvérový problém, medzi displejom a hliníkovým rámom sa na niektorých kusoch objavila medzera.

Používatelia sa obávajú problémov s čipsetmi Google Tensor

Obavy sa tento rok točia okolo nových čipsetov Google Tensor, keďže ide o prvú generáciu procesorov vyrobených spoločnosťou Google. Softvérové problémy sa dajú ľahko odstrániť pomocou aktualizácie, no tie si s chybným hardvérom neporadia. Chybný procesor taktiež napácha oveľa viac škody (v horšom prípade môže zariadenie úplne znefunkčniť) ako napríklad spomínaný problém s medzerou medzi displejom a rámikom.

Náš tip
Googlu kvôli novým Pixelom skolaboval web. Záujem je obrovský
23.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+