MojAndroid

Deň “D” je konečne tu! Google dnes oficiálne odhalil svoje smartfóny Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL. Ide o nástupcov úplne prvej generácie Pixel smartfónov, ktorá si za rok svojej existencie získala veľké uznanie technologických nadšencov, ale aj odborníkov. Nová generácia má ponúknuť ešte lepší zážitok a priniesť používateľom nové možnosti, na ktoré pri svojich smartfónoch doteraz neboli zvyknutí.

Google Pixel 2: Špičkový hardvér s priemyselným dizajnom

Najviac kritiky si vlaňajšie smartfóny Pixel vyslúžili za neoriginálne konštrukčné spracovanie. Toto z veľkej miery rieši väčší model Google Pixel 2 XL, no aj štandardný Pixel prešiel drobnými, no významnými zmenami.

Telo telefónu je aj naďalej vyrobené prevažne z kovu. Telefón ponúka menší displej s Full HD rozlíšením. Chýba tu však 3,5mm jack pre slúchadlá. Jeho absenciu majú do určitej miery vynahradiť stereo reproduktory umiestnené na prednej strane telefónu. Vďaka tomu je tiež aspoň z časti možné odôvodniť skutočne veľkú bradu nad a pod displejom.

Google Pixel 2 naľavo, Google Pixel 2 XL napravo

Telefón tiež ponúka odolnosť voči vode a prachu s certifikátom IP67. To vlaňajším modelom chýbalo, no tento rok už Google nenechal nič na náhodu. Okrem toho tu nechýba výkonný čip Snapdragon 835, 4 GB RAM a 64/128 GB vnútornej pamäte. Batéria má v tomto prípade kapacitu 2700 mAh.

Google Pixel 2 XL: Minimálne rámiky a zaujímavé novinky

Hoci telefóny sú si veľmi podobné, po dizajnovej stránke je Google Pixel 2 XL o krok vpred. Ponúka totiž moderný dizajn s minimálnymi rámikmi okolo displeja, a tak aj pri použití veľkého 6″ QHD+ pOLED displeju boli zachované podobné rozmery ako vlani ponúkol Google Pixel XL. Okrem toho, displej je po bokoch zahnutý a ponúka podporu širokého farebného spektra pre čo najkrajšie zobrazenie.

Samozrejme, špecifikácie patria aj v tomto prípade k tým najlepším. Snapdragon 835 doplnený o 4 GB RAM a 64 alebo 128 GB vnútornej pamäte bude stačiť na to, aby Android 8.0 Oreo bežal v tej najčistejšej podobe bez akýchkoľvek problémov. Batéria s kapacitou 3520 mAh sa zasa postará o rozumnú výdrž na jedno nabitie. Ani tu nenájdeme 3,5mm jack pre slúchadlá, no potešia predné stereo reproduktory. V oboch modeloch tiež nechýba skener odtlačkov prstov na zadnej strane.

Gesto stlačenia ako u HTC

Potvrdili sa aj predpoklady o tom, že telefóny ponúknu možnosť ovládania stlačením tak, ako je to napríklad pri HTC U11. V prípade modelov od Google táto funkcia aktivuje Google Asistenta, čo je pomerne očakávané. Google k tomu implementoval umelú inteligenciu a strojové učenie, aby bolo rozoznanie stlačenia čo najpresnejšie.

Úplne nové fotoaparáty

Oba telefóny ponúknu 12,2MP fotoaparát s optickou stabilizáciou a už legendárnou optimalizáciou od Google. Práve efektívne použitie HDR módu zabezpečilo až donedávna Pixel smartfónom post najlepších fotomobilov na trhu a je možné, že nové Pixely druhej generácie znovu získajú korunu. Fotoaparát má svetelnosť f/1.8, pričom predná 8MP kamera ponúkne síce rovnako veľké 1,4-mikrónové pixely, no svetelnosť f/2.4.

Aj tu platí, že majitelia Pixel smartfónov budú môcť svoje fotky zálohovať v originálnom rozlíšení v aplikácii Fotky Google bez akéhokoľvek obmedzenia úložného priestoru.

Najväčšou prednosťou fotoaparátu je najmä softvér. Ten odteraz vyniká ešte lepším dynamickým rozsahom vďaka kombinácií viacerých fotografií s krátkou uzávierkou. Portál DxOMark udelil telefónu naozaj neuveriteľné skóre 98 bodov, čím sa fotoaparát na smartfóne Google Pixel 2 stáva smartfónom s najlepším skóre v histórii portálu. Nechýba ani portrétový mód, na ktorý Google nepotrebuje ani dva fotoaparáty ako je to v prípade iných vlajkových lodí. V teste DxOMark sa tu ale prejavili nedostatky pri fotografiách s priblížením, vďaka čomu je Samsung Galaxy Note 8 stále jediný smartfónom s plným skóre v teste bežných fotografií. Google Pixel 2 ho ale predbehol v kvalite videa.

Okrem toho je fotoaparát optimalizovaný pre rozšírenú realitu, čo korešponduje s novým projektom ARCore. K dispozícii budú rôzne živé animácie, ktoré bude možné umiestniť do skutočnej reality. Okrem toho bola aktualizovaná aj aplikácia Lens, vďaka ktorej bude možné rozoznávať reálne objekty prostredníctvom fotoaparátu a potom s nimi ďalej pracovať.

Google Pixel 2 a Pixel 2 XL: Cena a dostupnosť

Ako sme mohli predpokladať, telefóny sa u nás oficiálne predávať nebudú. Tešiť sa môžu obyvatelia štandardných lokalít, ako USA, Kanada, Veľká Británia, India či Nemecko, pričom neskôr pribudne niekoľko ďalších krajín. Dobrou správou je, že v čase tisícových telefónov si smartfóny Google Pixel zachovali rozumnú cenovku. Google Pixel 2 so 64GB vnútorným úložiskom bude stáť 649 USD, kým Google Pixel 2 XL bude v rovnakej konfigurácii stáť 849 USD.

Článok postupne aktualizujeme o ďalšie informácie.

Zdroj: Android Police, Android Central, DxOMark

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+