MojAndroid

Prešlo iba niečo vyše týždňa odkedy sme vás informovali o tom, že podľa nových metód hodnotenia portálu DxOMark je najlepším fotomobilom na trhu nový iPhone 8 Plus. Zatiaľ ale novým testom prešla iba hŕstka smartfónov a my sme v napätí očakávali, ako sa bude dariť aktuálne najschopnejšiemu Android zástupcovi – smartfónu Samsung Galaxy Note 8. Ten v teste prekonal očakávania, keď za štandardné fotografie získal plný počet bodov.

Note 8 je tak prvým smartfónom, ktorý za klasické fotky získal 100 bodov. Celkové skóre je na úrovni 94 bodov, čím Note 8 vyrovnal rekord spomínanej novinky od Apple. S tou sa najhorúcejšia novinka od Samsungu aktuálne delí o prvé miesto v rebríčku uznávaného portálu.

Medzi najväčšie prednosti Note 8 podľa DxOMark patrí skvelý zoom až po 4x, minimálny šum vo fotografiách, rýchly autofocus, skvelá úroveň detailov a vyváženie farieb. DxOMark ale napriek vysokej známke našiel aj niekoľko nedokonalostí. V testoch sa ukázal nižší dynamický rozsah, občasné zaváhanie efektu rozmazaného pozadia a vyváženia bielej.

Ukážka fotografií Note 8 z nášho testovania:

Hoci Note 8 je schopný natáčať skutočne pekné video, za niektorými zariadeniami zaostáva horším zaostrovaním počas nahrávania ako aj horším vyvážením farieb pri zmene svetelných podmienok. Celkové hodnotenie je ale skutočne vynikajúce a potvrdili sa aj naše testy, v ktorých Note 8 exceloval.

Zdroj: DxOMark via Pocketnow

4.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+