MojAndroid

Easter eggy poznáme dobre všetci. Tieto malé drobnosti a prekvapenia sú zvyčajne určené len na pobavenie, no nájdu sa aj také, ktoré vedia byť praktické. Google, majster easter eggov už od Androidu Gingerbread, teraz zakomponoval do svojich smartfónov Pixel 3 a 3 XL praktickejší z nich – aplikáciu na kreslenie.

Len pre Pixely, aby Android Pie nebol sklamaním

Mnohí z nás určite už aspoň raz vyskúšali ten dobre známy easter egg v každom Androidovom telefóne. Keď niekoľko krát klepnete na údaj o verzii operačného systému, zobrazí sa animácia, prípadne minihra na dlhé chvíle v rade na úrade, alebo v čakárni u lekára.

Jednoduchá animácia v prípade Androidu Pie bola pre mnohých sklamaním
Jednoduchá animácia v prípade Androidu Pie bola pre mnohých sklamaním

Aj Android Pie priniesol svoju animáciu. No pre väčšinu ľudí bola tak trochu sklamaním. Aspoň pre majiteľov nových Pixelov sa Google rozhodol osviežiť túto funkciu pridaním niečoho nového. Je to aplikácia na kreslenie, no bohužiaľ je dostupná naozaj len pre nové Pixely 3 a 3 XL.

Nijako nevýrazné, ale predsa praktické

Určite nikomu netreba predstavovať Samsung Galaxy Note 9, smartfón preplnený funkciami a inováciami. Jednou z jeho hlavných predností je revolučné pero S Pen, ktoré rozoznáva až 4096 úrovní tlaku. Tomu sa chcelo pripodobniť aj nové kreslenie v Pixeloch. Ide však len o napodobneninu, ktorá funguje presvedčivo.

Okrem rozoznania tlaku (pomocou prepočítania toho, koľko plochy prsta je zrovna na displeji) sa v tejto aplikácii na kreslenie nachádza aj výber farieb, alebo hrúbka štetca. Inak ale ide o úplne bežnú kresliacu appku, ktorej výhodou je akurát to, že je predinštalovaná.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Je stylus užitočným a zaujímavým doplnkom pre váš Android smartfón? | DISKUSIA
Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú nový systém Android 9.0 Pie? | ZOZNAM
26.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+