MojAndroid

V ríši Android smartfónov sú Pixely jednoznačne zariadeniami s najdlhšou softvérovou podporou a dostávajú najviac aktualizácií. Samozrejme, vždy sú prvé s bezpečnostnými aktualizáciami a aj s najnovším Androidom. Momentálne bežia na Androide 11.

Google Pixel 2 dostane poslednú aktualizáciu

Ale aj tieto smartfóny skôr či neskôr prestanú byť podporované. Tento osud už dávnejšie postihol prvé Pixely, teraz je rad na druhej generácii. Tá bola predstavená pred troma rokmi, v okróbri 2017. O plánovanom ukončení softvérovej podpory informoval portál Android Police.

Google Pixel 2

Posledná aktualizácia by mala prísť v decembri. V pôvodnom pláne bola poslednou tá októbrová, ktorú Pixely 2. generácie už dostali. Google sa rozhodol, že uvoľní ešte jednu. Tá bude obsahovať finálne bezpečnostné záplaty.

Google ale bezpečnostné aktualizácie vydáva každý mesiac. To znamená, že novembrovú Pixely 2 nedostanú, príde až tá decembrová, ktorá bude samozrejme obsahovať aj novembrové bezpečnostné záplaty.

3 roky a dosť

Pravdou je, že ľudia menia svoje smartfóny v priemere raz za dva roky. Je len niekoľko málo výnimiek, ktorým telefón zostane dlhšie. Tí, ktorí si Pixel 2 kúpili v roku 2017, majú stále najnovší možný systém. V prípade, že chcú tieto modely používať aj naďalej, môžu. Pixely 2 zostanú plne funkčné, avšak nebudú obsahovať najnovšie bezpečnostné aktualizácie.

Pixel podpora

V minulom roku bola ukončená podpora pre pôvodné Pixely. Tento rok nasleduje druhá generácia, o rok príde na rad tretia a takto to bude pokračovať. Najnovší Pixel 5 a Pixel 4a 5G budú podporované do konca roka 2023.

Náš tip
Google sľubuje 3-ročnú podporu pre Pixel 2 a Pixel 2 XL

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+