MojAndroid

Smartfóny Google Pixel sú známe tým, že ako prvé dostávajú najnovšie softvérové aktualizácie. Či už ide o tie bezpečnostné alebo veľké aktualizácie operačného systému Android.

Spoločnosť Google teraz informovala, že prvá generácia Pixelov nedostane aktuálnu novembrovú bezpečnostnú záplatu. Operačného systému Android 10 sa samozrejme dočkali. Podľa Theverge, Google Pixel a Google Pixel XL dostanú svoju poslednú softvérovú aktualizáciu v decembri.

Google Pixel 1 displej aktualizacie
Google Pixel
Náš tip
Google Pixel 4 a 4 XL oficiálne: 90 Hz displej, odomykanie tvárou a cena od 749 €

Trojročná softvérová podpora

Smartfóny Google Pixel nahradili populárne zariadenia Nexus. Priniesli nové funkcie, zmizla podpora pamäťových kariet a cena sa vyšplhala poriadne vysoko. Všetky nasledujúce generácie nasledovali tento trend. Lákadlom Pixelov vždy bol kvalitný fotoaparát, čistý Android a rýchle aktualizácie. Prvý Google Pixel bol predstavený v októbri 2016.

  • Prvý Google Pixel prišiel na trh s predinštalovaným operačným systémom Android 7, Nougat
Google Pixel 2 displej
Google Pixel 2

Môžeme očakávať, že budúci rok Google ukončí podporu druhej generácii smartfónov Google Pixel, ktorý bude na trhu už tretí rok. Nie je to nič prekvapivé. Už pri predstavení prvej generácie sa Google vyjadril, že garantuje dva roky aktualizácií na novší operačný systém a tri roky bezpečnostných aktualizácií.

Náš tip
Google Pixel 4 dostáva aktualizáciu, ktorá rieši problém s frekvenciou displeja

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+