MojAndroid

Trendom mobilných aplikácii v tom roku je podpora tmavého režimu (dark mode). A týka sa to aj aplikácií od spoločnosti Google. Tento rok ho už získalo viacero. Naposledy to bola aplikácia Gallery Go, ktorá je upravenou verziou Google Fotiek pre systém Android Go. Aplikáciu si môžete stiahnuť v obchode Google Play aj do smartfónu s klasickým Androidom. Ako informuje server PhoneArena, tak sa teraz dostáva aj na mobilnú aplikáciu platobného systému Google Pay.

platba mobilom

Automatická aktivácia tmavého režimu

Tmavý režim je dostupný vo verzii Google Pay s číselným označením 2.96.264233179. Google Pay by mal tmavý režim aktivovať automaticky, pokiaľ je v systéme Android 9.0 Pie a vyššom nastavené šetrenie batérie. Samozrejme, môžete ho aktivovať aj manuálne v nastaveniach. Aktualizovaná verzia Google Pay sa už v obchode nachádza, no zatiaľ nemusí byť dostupná pre všetkých. Ak sa vám aktualizácia nezobrazuje, buď pár dní počkáte alebo si ju môžete nainštalovať manuálne.

Ďalšia výhoda oproti konkurenčnému Apple Pay

Pre Google Pay je hlavným konkurentom platobný systém Apple Pay. Google Pay mal doteraz pred ním výhodu v rýchlejšej implementácii slovenskými bankami. Tmavý režim mu môže poskytnúť ďalšiu konkurenčnú výhodu oproti Apple Pay. Tmavý režim totiž šetrí oči používateľa smartfónu pri jeho sledovaní v tme a hlavne šetrí spotrebu batérie pri OLED displejoch.

Samotnú aplikáciu pravdepodobne otvoríte len pri nastavovaní služby, prípadne pri prezeraní posledných transakcií. Samotné platenie už funguje automaticky bez nutnosti aplikáciu spúšťať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Google oficiálne oznámil názov Androidu Q, dáva zbohom sladkostiam

26.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+