MojAndroid

Platobný systém Google Pay je v súčasnosti jedným z najpoužívanejších nástrojov pre bezhotovostnú platbu v obchodoch nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Pokiaľ stále používate starú verziu aplikácie Google Pay, tak by ste ju mali v blízkej dobe preinštalovať. Podľa portálu AndroidCommunity bude stará verzia od 5. apríla nefunkčná.

Nefunkčná bude aj webová verzia

Google vydal novú verziu Google Pay ešte minulý rok, ale nie všetci na ňu okamžite prešli. Pretože je stará verzia aplikácie stále funkčná, tak sa niektorí používatelia rozhodli zostať pri verzii, ktorú už poznajú. To už nebude trvať príliš dlho. Spoločnosť Google už informovala tých, ktorí stále neprešli na súčasnú aplikáciu, že stará verzia ukončí svoje transakčné účely. Tento týždeň poslala e-mail používateľom služby Google Pay s oznámením, že stará aplikácia ani web Google Pay nebudú od 5. apríla schopné platobnej transakcie.

Google Pay aplikácia
Zdroj: Androidcommunity.com

Tento dátum zatiaľ oficiálne platí iba pre používateľov v USA, ale skúsenosť vraví, že nakoniec bude rozšírený na všetky územia, kde je k dispozícii služba Google Pay. Znamená to, že ju nebudete môcť použiť na odosielanie a ani prijímanie peňažných prostriedkov, čo je primárna funkcia Google Pay. Okrem toho, že nebudete môcť platiť, nebudete si môcť po 5. apríli pozrieť ani históriu transakcií a získať prístup k zostávajúcemu zostatku.

Mierna zmena zmluvných podmienok

Ak chcete používať Google Pay aj naďalej, budete musieť prejsť na novú verziu. Zaujímavé je, že nová verzia aplikácie je stále označená ako Early Access. Tohto označenia sa onedlho zbaví. Okrem ukončenia podpory starej aplikácie dôjde k miernej zmene zmluvných podmienok.

Mohlo by vás zaujímať:

Napríklad minimálny vek pre používateľa sa zvýši zo 16 rokov na 18 rokov. Pred prechodom na novú verziu by ste  si teda mali prečítať aktualizované zmluvné podmienky. Pri prechode ich pravdepodobne budete musieť aj tak prijať.

Aké funkcie prináša nová verzia aplikácie Google Pay?

Zmeny v novej aplikácii Google Pay sú viditeľne už v jej dizajne. Niektorým používateľom môže pripomínať sociálnu sieť. Platby medzi vami a firmami, respektíve kontaktmi, pripomínajú chat. V tomto rozhraní sú dostupné aj skupinové rozhovory, kde si vyžiadate platby za spoločné účty. Využijú to napríklad rodiny, ktorých členovia majú spoločný rodinný rozpočet.

Zdroj: Google.com

Pribudla aj nová karta, kde môžete priamo nakupovať tovar, platiť na pumpách, parkoviskách alebo si objednať jedlo. Google tvrdí, že už spolupracuje so zhruba 100 tisíc reštauráciami. V aplikácii na ďalšej karte budú môcť firmy ponúkať aj zľavové kupóny alebo akcie na cashback. Pred uplatnením bude nutné kupón aktivovať.

Do aplikácie už pôjde pridať okrem čísla kreditnej karty aj bankové účty a sledovať na nich bankové prevody. Google sľubuje, že tieto dáta nebude využívať k cielenej reklame. Určite poteší podpora platieb pomocou QR kódu. Pri pokladničnom bloku uloženom v Google Fotkách dokáže služba automaticky rozpoznať text a priradiť blok k danej transakcii.

Zdroj: Google.com

Prítomné bude aj upozornenie na podozrivo vysoké transakcie a platby, ako aj zobrazenie výdavkov v týždenných grafoch. Nová záložka Insights má poskytnúť náhľad používateľových výdavkov. Aplikácia automaticky rozdelí platby do rôznych kategórií, pričom už na pohľad vďaka ich zobrazeniu v rôzne veľkých bublinách uvidíte, na čo míňate najviac peňazí. Podporované budú aj sporiace účty a Google Pay vám pomôže s plánovaním sporenia.

Platíte prostredníctvom služby Google Pay? Podeľte sa so skúsenosťami v diskusii pod článkom.

Peňaženka Google
Peňaženka Google
Developer: Google LLC
Price: Free
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
 • Peňaženka Google Screenshot
Náš tip
Akcia: 14 platených Android aplikácií a hier je teraz úplne zadarmo
1.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+