MojAndroid

Obchod Google Play od svojho premenovania z Android marketu síce rozšíril svoj obsah aj na filmy, seriály, elektronické a audio knihy, ale jeho primárnym určením je stále poskytovanie aplikácií a hier pre Android platformu. Obchod prešiel v posledných rokoch viacerými vylepšeniami, ale dlhodobo ho trápi pár problémov. Najzásadnejším je určite množstvo malvéru, ktorý sa v obchode napriek prísnejšej kontrole aplikácií objavuje. Tým druhým problémom sú spamové alebo falošné komentáre a hodnotenia aplikácií. Dôvodom je laxný prístup používateľov k hodnoteniu aplikácií a aj snaha vývojárov falošnými recenziami zvýšiť hodnotenie svojej aplikácie alebo hry. Spoločnosť Google sa preto rozhodla radikálnejšie vyčistiť obchod od podobných komentárov.

Behom jedného týždňa ich odstránila milióny a nezostala len pri nich. Odstránené boli aj tisíce aplikácií. Využila k tomu kombináciu umelej inteligencie (AI) a ľudského personálu. Umelá inteligencia monitoruje náhle zmeny v hodnoteniach alebo výrazný nárast pozitívnych hodnotení vo forme 5 hviezdičiek. Pokiaľ vývojár použil nekalé praktiky k zlepšeniu hodnotenia, tak tým porušil pravidlá obchodu Google Play. Následne umelá inteligencia môže nielen odstrániť podobné hodnotenia, ale aj samotnú aplikáciu. Z tohto dôvodu má nad sebou kontrolu zamestnancov Googlu, ktorí môžu vyhodnotiť, či má byť aplikácia skutočne odstránená alebo nebola náhodou odstránená neoprávnené. Odstránené sú taktiež nenávistné komentáre alebo tie, ktoré sú úplne mimo tému.

Náš tip
Albumy v Google fotkách už môžu obsahovať až 20 tisíc fotografií
20.12.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+