MojAndroid

Okrem fragmentácie verzií systému je jedným z najväčších problémov platformy Android aj vysoké percento škodlivého softvéru. Malware sa väčšinou do Android zariadení dostane cez nainštalovanú aplikáciu. Narozdiel od platformy iOS môžu používatelia Android zariadení inštalovať aplikácie aj z neznámych zdrojov a malware sa bohužiaľ nevyhne ani oficiálnemu obchodu Google Play. Kontrola nových aplikácií je stále nedostatočná a samotný Google často nestíha odstraňovať nahlásené škodlivé aplikácie. zo spoločnosti ESET so špecializáciou na malware včera na svojom Twitter účte zverejnil 13 aplikácií, ktoré sú v skutočnosti malwarom.

Všetkých 13 má spolu až cez 560 tisíc stiahnutí. Aplikácie sa maskujú ako populárne hry a vydavateľom je Luiz O Pinto. Dve aplikácie sú dokonca trendy aplikáciami. Po nainštalovaní a spustení skryjú v zozname aplikácií svoju ikonku. Následne stiahnu ďalšie AOJ súbory a snažia sa prinútiť používateľa k ich inštalácii. Samotné aplikácie nemajú žiadnu legitímnu funkcionalitu. Všetky už boli nahlásené, ale pre istotu sa vyššie znázornenému zoznamu aplikácií vyhnite.

21.11.2018
Zdroj: Lukáš Štefanko

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+