MojAndroid

Google Now je užitočná pomôcka, ktorá združuje dôležité informácie o vašich priateľoch alebo mieste, kde sa nachádzate. Nepochybne je však limitovaná len na služby spoločnosti Google a hoci ponúka hlasové vyhľadávanie, počas šoférovania nie je príliš užitočná. Podľa najnovších informácií portálu AndroidPolice, ktorý preskúmal kód aplikácie Google Search v4.1 sa však tieto obmedzenia majú v blízkej budúcnosti odstrániť. Internetový gigant totižto experimentuje s čítaním notifikácií a premýšľa nad podporou služieb tretích strán.

Ako sme už uviedli, jednou zo zaujímavých noviniek sa májú stať čítané notifikácie. Ak sa teda nachádzate niekde na cestách, smartfón by vám v budúcnosti mal prečítať varovné dopravné správy namiesto toho, aby ste sa museli pozerať na displej. Čítanie notifikácií bude mať používateľ možnosť pritom obmedziť napríklad na pripojený bluetooth headset, čím zabezpečí, že notifikácie nebudú počuť všetci pasažieri. Zmienky o podobnej funkcionalite nie sú prvé a rozhodne nie ani posledné. Hoci sa čítané notifikácie objavili v kóde novej verzie aplikácie, nie je jasné, kedy sa Google rozhodne novinku predstaviť verejnosti.

Ďalší rozbor odhalil stopy po službách tretích strán. V prvom rade ide o doplnené možnosti zdieľať obsah aj na sociálne siete mimo Google+, teda Facebook, Pinterest alebo Twitter. Ďalšia zmienka hovorí o súčasti s jednoduchým názvom “third_party_welcome“. Úvodný obrázok pre tento pohľad je zložený z piatich, farebne oddelených kariet s rôznymi ikonami. Spolu s novou triedou “TrustedTestService” by sa mohlo jednať o prvý náznak toho, že Google otvára dvere pre tretie strany, teda pre iné služby a vývojárov.

bg_3p_cards

Hoci sa takáto možnosť bude páčiť všetkým fanúšikom alebo vývojárom, zatiaľ sa jedná len o počiatočné kroky. Google pravidelne zahŕňa nový kód do svojich aplikácií, no nie vždy to znamená, že uzrie svetlo sveta.

Zdroj: AndroidPolice

12.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+