MojAndroid

Keď spoločnosť Google predstavila funkciu Google Now on Tap, mnohí používatelia si mysleli, že pôjde o funkciu, ktorú budú využívať na dennej báze. Pre väčšinu z nás je ale skutočnosť iná a Now on Tap nakoniec nepoužívame až tak často. To ale možno zmení zaujímavá aktualizácia, ktorú zbadali niektorí používatelia vo svete a ktorá sa možno dostane aj na ďalšie zariadenia už čoskoro.

Google Now on Tap

Ako vidíte na obrázku, prostredie karty Now on Tap je výrazne iné. Okrem toho, že Now on Tap nájde informácie z kontextu na obrazovke, tu teraz pribudli zaujímavé nové odkazy a skratky, napríklad pre vytvorenie udalosti v kalendári či odkazy na informácie o najbližších miestach. To už s originálnou funkcionalitou nemá až tak veľa spoločného a je vidieť, že Google chce, aby sme Now on Tap využívali častejšie, aj keď to využívanie bude trochu iné. V každom prípade ide o zaujímavú aktualizáciu, ktorá by nás skutočne mohla motivovať k tomu, aby sme na zariadeniach so systémom Android Marshmallow častejšie dlhšie stláčali tlačidlo Domov.

Zdroj: Android Police via Phandroid

17.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+