MojAndroid

Určitá skupina používateľov si mohla všimnúť rozdiely v rozložení prvkov pri navigácii pomocou aplikácie Google Mapy. Po aktualizovaní aplikácie na verziu 9.42.3 a následnom vymazaní dát aplikácie sa vám pravdepodobne sprístupní nové rozloženie prvkov. Po vyrolovaní je v menu možností po novom dostupná skratka vyhľadávania, alternatívne trasy, či skratka pre nastavenia navigácie. Alternatívne trasy sú teda posunuté o úroveň nižšie, pričom dotykové plochy pre alternatívne trasy sú oveľa priestrannejšie.

Ďalšou zmenou je skrytie možností dopravy a satelitných snímkov až hlboko do nastavení navigácie. Z rozloženia alternatívnych trás si môžete vyrolovať ďalšiu ponuku menu, tentokrát s pomerne nadbytočným vyhľadávaním a možnosťou resetovania pozície (samozrejme opäť s väčšou dotykovou plochou).

Niektorí používatelia sa tiež môžu po aktualizácii stretnúť so zvláštnym zobrazovaním navigácie. Google Mapy vám zobrazí len väčšie, kľúčové cesty, menšie ulice ani názvy ciest jednoducho nezobrazí. Problém by malo pravdepodobne odstrániť spomínané vymazanie dát aplikácie.

Zdroje : androidpolice.com

8.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+