MojAndroid

Aplikácia Google Mapy pre platformu Android prešla od svojho vzniku viacerými zmenami a vylepšeniami. Najzásadnejším bolo pridanie hlasovej navigácie a umožnenie stiahnutia mapových podkladov pre offline využitie. To bola zásadná rana pre navigačné aplikácie tretích strán, pretože pre veľa používateľov boli funkcie Google máp pre navigáciu dostatočné. Nájdu sa ale aj takí, ktorí potrebujú komplexnejšie riešenie a stále siahajú po konkurencii. Jednou z konkurencie je aj populárna aplikácia Waze. Konkurencia v tomto prípade nie je úplne presné vyjadrenie, pretože aplikáciu pred rokmi kúpila práve spoločnosť Google. Do svojich Google Máp teraz integrovala jednu z najzásadnejších funkcií Waze.

Waze spojuje výhody navigačných aplikácií s výhodami sociálnych sietí. Jeho úspech je postavený na tom, že používatelia si v reálnom čase zdieľajú informácie o dopravnej situácii na cestách a navigácia môže používateľovi ponúknuť najrýchlejšiu trasu. Google teraz ponúka po vzore Waze túto funkciu aj v Google Mapách. Môžete tak upozorniť na nehodu na ceste alebo policajné meranie rýchlosti radarom. Nová funkcia nebola zatiaľ oficiálne oznámená, ale informujú o nej používatelia na sociálnych sieťach. V aplikácii by sa mala objaviť aktualizáciou cez samotný server Googlu a nie oficiálnou cestou pomocou obchodu Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Populárna aplikácia Serial Box dorazila do obchodu Google Play
Náš tip
Port Google Camera s podporou HDR+ a Night Sight prichádza do série Samsung Galaxy S10
15.3.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+