MojAndroid

Spoločnosť Google okrem svojho vyhľadávača a sociálnych služieb poskytuje aj viacero užitočných internetových nástrojov s ich mobilnými aplikáciami. Príkladom sú veľmi populárne Google Mapy a Google Prekladač, ktorý už využila aspoň raz väčšina používateľov Android smartfónov. Podľa serveru TechCrunch čoskoro Google Mapy integrujú funkciu Google Prekladača.

Google Mapy prekladač

Lokalizácia Google Máp lokalizuje aj názvy v cudzom jazyku

Google Mapy sú obľúbené hlavne kvôli ich integrovanej bezplatnej navigácii. Spolu s možnosťou stiahnuť mapové podklady to z nich robí pre veľa používateľov Android smartfónov viac než dostatočný nástroj pre navigovanie na cestách. Mapy sa ale primárne zobrazujú v jazyku používateľa. Pri výletoch alebo dovolenkách sa človek často stretáva s miestami, ktoré majú špeciálny názov v cudzom jazyku. A pokiaľ chce napríklad povedať taxikárovi, kam ho ma odviezť, tak sa kvôli zlej výslovnosti stretne s nepochopením. Nová aktualizácia Google Máp má používateľovi takéto problémy uľahčiť.

 

Prekladač integrovaný priamo v Google Mapách

Doteraz musel majiteľ smartfónov v takých prípadoch spustiť aplikáciu Google Prekladač a skopírovať názov miesta pre preklad. Až potom zistil, ako sa v miestom jazyku píše a hlavne vyslovuje. Už čoskoro by malo byť riešenie takejto situácie komfortnejšie. V aplikácii bude špeciálne vyskakovacie okno, ktoré bude zobrazovať preklad daného názvu miesta a jeho fonetickú výslovnosť v audio forme. Spočiatku bude k dispozícii podpora pre 50 jazykov a neskôr by mali pribudnúť ďalšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Chrome bude identifikovať pomaly a rýchlo sa načítajúce stránky
18.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+