MojAndroid

Do aplikácie Google Mapy prichádzajú nové funkcie celkom často. Veď iba nedávno sme sa dočkali implementácie užitočného widgetu, funkcie na zobrazenie cien za mýto či odhaľovanie kvality ovzdušia v danej lokalite. Teraz si podľa webu Android Police tento americký gigant pripravil niečo pre cyklistov.

Google Mapy ponúknu realistické pohľady na známe budovy z vtáčej perspektívy

Začnime takzvanými “fotorealistickými” pohľadmi. Bez pochýb ide o jeden z najzaujímavejších prídavkov, ktoré do Google Máp prišli. Táto novinka môže pripomínať starý dobrý Google Earth. Ide o pohľad na takmer 100 budov z celého sveta z vtáčej perspektívy. Je to naozaj super.

Cez letné obdobie mnohí vychádzajú do prírody či na známe miesta práve na bicykli. Uvedomuje si to aj Google a do svojich máp preto pridáva zaujímavé vymoženosti, ktoré potešia predovšetkým práve cyklistov.

Zobrazí podrobnejšie informácie o cyklotrase, ako napríklad zmeny v nadmorskej výške a ukáže aj typ cesty (či ide o cestu s autami alebo samostatný cyklochodník). Počas plánovania cyklotrasy vás aplikácia upozorní na prítomnosť schodísk či prudších stúpaní po vašej ceste. Zabezpečí tak, aby vaša cesta do práce či školy nebola nečakane vyzývavejšou, než ste si z počiatku mysleli.

Na záver bola pridaná aj funkcia, ktorá vás upozorní, keď osoba, s ktorou si navzájom zdieľate svoju polohu, príde do stanoveného cieľa alebo sa bude nachádzať bližšie k vám. Túto možnosť je však potrebné zapnúť a pokiaľ tak urobíte, druhá osoba bude o tom informovaná. Nevieme, či sa niektoré z týchto funkcií dostanú v blízkej dobe aj do našej krajiny, no veríme, že by sa tak mohlo stať niekedy v budúcnosti.

Náš tip
Extrémne populárne aplikácie v Google Play sú nebezpečné. Pravdepodobne ste si ich stiahli aj vy
28.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+