MojAndroid

Google Mapy by mali podľa oficiálneho blogu spoločnosti Google dostať v blízkej dobe užitočný widget, ktorý ukáže dopravnú situáciu vo vašom okolí. A nebudú jedinou Google aplikáciou, ktorá sa dočká nového widgetu.

Google widgety | Zdroj: blog.google.com

Widget bude dynamický a bude spracovávať dáta v reálnom čase

Google Mapy momentálne ponúkajú až 6 widgetov, ktoré si môže umiestniť na plochu. Napríklad pre rýchle vyhľadávanie miest v blízkosti, pre predefinované trasy, pre zdieľanie polohy alebo nájdenie priateľa. Čoskoro by však malo pribudnúť ešte praktickejšie vylepšenie. Na plochu bude možné vytiahnuť widget, ktorý podľa polohy zariadenia ukáže aktuálnu dopravnú situáciu v najbližšom okolí.

Widget dopravnej prevádzky vo vašom okolí | Zdroj: blog. google.com

Widget je dokonca dynamický, takže dáta o prevádzka aktualizuje v reálnom čase. Môže sa to hodiť cestou do práce alebo z práce, kedy sú na cestách najčastejšie zápchy. Pre priebežnú kontrolu stavu dopravy vďaka widgetu nebude nutné zapínať celú aplikáciu Google Mapy. V rámci widgetu je možné v mape aj zoomovať.

Novinka by mala na Android doraziť v najbližších týždňoch v rámci aktualizácie Google Máp, ktorú si budete môcť stiahnuť z obchodu Google Play.. Trochu šokujúce môže byť, že na platforme iOS podobnú funkciu môžu majitelia smartfónov Apple iPhone využívať už dnes. Widget dopravnej prevádzky v okolí je tam k dispozícii spolu s ďalšími tromi inými widgetmi Google Máp.

Aj iné Google aplikácie dostanú nové widgety

Gmail dostane nový widget, ktorý prinesie jednoduchý spôsob, ako si usporiadať doručenú poštu. Jednoduchým klepnutím archivujete e-mail, ktorý príde do vašej doručenej pošty, bez toho, aby ste museli otvárať aplikáciu. Rolovateľný zoznam úloh vo widgete aplikácie Google Keep prinesie  rýchly spôsob, ako mať prehľad o svojich úlohách na daný deň.

Nový Gmail widget | Zdroj: blog.google.com

Keď ich dokončíte, jednoducho si ich odškrtnete bez nutnosti rolovania späť nahor, aby ste videli všetko, čo ste už splnili. Funkcia posúvania widgetu aplikácie Google Translate (Google Prekladač) umožní mať určité frázy okamžite po ruke. Môžete si ich nastaviť tak, aby sa vždy zobrazovali na vašej domovskej obrazovke. Stačí označiť hviezdičkou svoje obľúbené preklady v aplikácii a následne ich uvidíte aj priamo vo widgete.

Náš tip
Výrobca mikročipov TSMC začne budúci rok s výrobou 3 nm procesorov
18.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+