MojAndroid

Spoločnosť Google minulý týždeň priniesla novú funkciu, pomocou ktorej je extrémne jednoduché nájsť váš smartfón z prostredia prehliadaču na počítači. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie nájsť stratený smartfón, prípadne spustiť vyzváňanie v prípade, že máte smartfón niekde v miestnosti a neviete ho nájsť. Všetko, čo k tomu potrebujete, je počítač a internetový vyhľadávač Google. Rovnakým spôsobom teraz internetový gigant zlepšuje prepojenie počítača a telefónu pri zadávaní polohy do navigácie.

send-directions

Vo vyhľadávači Google jednoducho zadáte ‘send directions’ a priamo z pohodlia počítača nájdete miesto, kam sa chcete nechať navigovať. V prostredí aplikácie Google Mapy na vašom smartfóne sa následne objaví celá trasa, a vy tak môžete jednoducho a rýchlo vyhľadať lokáciu a nechať sa navigovať. Opäť ide o zaujímavý spôsob, akým Google využíva svoje vyhľadávacie nástroje. Žiaľ, ani v tomto prípade nie je novinka dostupná u nás. Je pravdepodobné, že tieto funkcie budú najskôr dostupné v USA a až neskôr sa dostanú aj k nám. Hoci nejde o žiadnu revolučnú technológiu, je zaujímavé sledovať, ako Google naďalej zdokonaľuje svoje produkty. Je možné, že spoločnosť bude postupne pridávať do svojho vyhľadávača ďalšie nové funkcie, ktoré z neho spravia primárny spôsob na prepojenie počítača a smartfónu.

Zdroj: Google via Gizmodo

24.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+