MojAndroid

V dnešnej dobe nie je vôbec náročné nájsť svoj stratený smartfón či tablet. Existuje hneď niekoľko nástrojov s touto funkcionalitou, pričom jeden taký ponúka aj Google. Aplikácia Android Device Manager dokáže nájsť stratené zariadenie, spustiť alarm, zablokovať ho a dokonca aj vymazať jeho obsah. Pre využitie týchto funkcií budete ale potrebovať minimálne dve zariadenia so systémom Android. Google však teraz prichádza s novinkou, ktoré toto obmedzenie odstraňuje. Nájsť vaše stratené zariadenie odteraz môžete aj jednoducho prostredníctvom prehliadaču na vašom počítači.

Google uvádza, že teraz stačí zadať do Google výraz “find my phone” a následne sa zobrazí mapa, na ktorej bude označená poloha vášho telefónu. Ak je telefón niekde na blízku, môžete tiež takto spustiť vyzváňanie a pomôcť si pri hľadaní telefónu v domácnosti. Pre pokročilé funkcie, ako napríklad blokovanie zariadenia a mazanie obsahu však budete aj naďalej potrebovať iné Android zariadenie.

FindMyPhone_1024x512 (1)

Ide o veľmi užitočnú pomôcku, ktorá nám ale pri testovaní nefungovala. Skúšali sme zadať do Google anglickú frázu, ale aj rôzne slovenské obdoby, no zakaždým neúspešne. Google informoval o tejto novinke prostredníctvom siete Google+, a tak nemáme k dispozícii žiadne informácie o tom, ako by táto funkcia mala fungovať v lokálnych verziách prehliadača. Je možné, že táto funkcia ešte nie je aktivovaná pre všetkých užívateľov a možno sa tak stane neskôr. Ak máte poruke počítač, skúste, či vám táto funkcia funguje a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom. Pred tým sa ale uistite, že máte na svojom mobilnom zariadení nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Google, pretože to je podmienka, na ktorú upozorňuje aj Google vo svojom príspevku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google via engadget

16.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+