MojAndroid

Google v obchode Play sprístupnil novú aplikáciu Android Device Manager, ktorú poznáme aj ako správcu zariadení s operačným systémom Android. Tento na diaľku umožňuje zariadenie lokalizovať, prezvoniť, zamknúť alebo vymazať.

Screenshot_2013-12-12-08-51-28 Screenshot_2013-12-12-08-59-55 Screenshot_2013-12-12-08-59-45

Aplikácia svojimi funkciami kopíruje webovú verziu. Nájdete v nej teda funkcie, ktoré vám umožnia stratené alebo ukradnuté zariadenie lokalizovať, prezvoniť, uzamknúť ho alebo úplne vymazať. Poloha vašich zariadení je zobrazená v Google mapách, prepínate sa medzi nimi z dolného menu. Ak používate viacero účtov, aj tie sa dajú jednoducho prepínať. Na to aby ste mohli novú aplikáciu využívať je nutné správcu zariadení aktivovať v nastaveniach systému. V zabezpečení teda vyberte správcov zariadenia a uistite sa, že “Správca zariadenia Android” je zapnutý.

Google aplikáciu ponúka zadarmo v obchode Play, odkiaľ si ju môžete aj stiahnuť a nainštalovať. Vhodná bude najmä pre majiteľov viacerých zariadení, ktoré bude možné v prípade straty nájsť alebo vykonávať s nimi vyššie zmieňované úkony. Na ich lokalizáciu sa dá samozrejme použiť aj webové rozhranie služby. Tomu kde ho nájdete a ako sa v ňom pracuje sme sa venovali v samostatnej téme — > Ako nájsť, uzamknúť a vymazať váš Android pomocou Android Device Manager 

Verzia: 2.1.005
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.005
Aktuálna cena: Zdarma

12.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+