MojAndroid

Google opäť vylepšuje svoje Google Fotky. Najnovšie do nich pridal funkciu s názvom Archive, teda archivovanie fotografií. Tá bude slúžiť na “ukrytie” niektorých fotografií z hlavného zoznamu fotiek v aplikácii. Google zatiaľ túto funkciu oficiálne nepredstavil, no začala sa objavovať na niektorých Android smartfónoch. Aj na smartfóne Huawei P10, ktorý máme v redakcii. Čoskoro by mala byť dostupná aj na webe.

Nová možnosť sa zobrazí v kontextovom menu pri fotke (tri bodky v pravo hore). Po archivovaní fotografie sa záber presunie do archívu a zostane v albume, do ktorého bol zaradený, no nezobrazí sa na hlavnej obrazovke aplikácie Google Fotky. Aplikácia vám pri prvom použití Archívu aj napovie, ako ho využívať. Ak túto funkciu vo svojom zariadení ešte nemáte, počkajte si, kým vám ju Google sprístupní vo forme aktualizácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
25.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+