MojAndroid

Google dodržuje svoje sľuby, a tak hneď na začiatku mesiaca posiela na svoje zariadenia februárový bezpečnostný update. Ten je dostupný pre zariadenia Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus Player, Nexus 9 (WiFi aj LTE), Nexus 5, Nexus 7 (2013, WiFi aj 3G), Nexus 10 a dokonca aj pre Pixel C. Najnovší systém nesie označenie Android 6.0.1 Marshmallow a číslo zostavy MMB29Q. Tentokrát aktualizácia opravuje 10 známych bezpečnostných chýb, pričom 5 z nich je kvalifikovaných ako “kritické”. V aktualizácii sa nachádza aj patch pre Android Mediaserver, ktorý používateľom spôsoboval v poslednej dobe problémy a bol jedným z hlavných terčov útočníkov kvôli jeho nedostatkom. Priamo v tejto časti systému sa nachádzal aj známy Stagefright bug. Google už na svojom serveri zverejnil jednotlivé aktualizácie (Factory Images), a tak je len otázkou času, kedy ich dostanú používatelia spomínaných zariadení cez OTA aktualizáciu. Ak ste si po aktualizovaní všimli nejaké ďalšie vylepšenia alebo zmeny, dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Nexus-6P-6

Zdroj: Google

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+