MojAndroid

Množstvo ľudí denne využíva na prácu aplikácie Dokumenty Google, Tabuľky Google, alebo iné, ktoré spadajú pod Disk Google. Samotný Google sa rozhodol, že všetkým používateľom týchto služieb uľahčí prácu pri tvorení nových súborov. Vytvoril preto jednoduchú doménu, na ktorej používanie si zaručene rýchlo zvyknete.

Disk Google je veľmi obľúbený a často používaný
Disk Google je veľmi obľúbený a často používaný

Ušetrí vám kopec času

Ak aj vy používate Google Disk a jeho aplikácie, určite dobre viete, aké zdĺhavé môže byť niekedy tvorenie nového súboru. A Google si to uvedomuje. Aj z tohto dôvodu predstavil novú doménu, ktorá funguje bez problémov už teraz. Pokojne si ju môžete vyskúšať aj sami.

Povedzme, že chcete vytvoriť dokument. Otvorte si novú kartu a zadajte ako adresu “doc.new”. Práve prípona .new je novou doménou, ktorá automaticky odkazuje na nový súbor. Otvorí presne taký typ súboru, aký jej zadáte.

Rozumie si s viacerými typmi

Určite dokumenty nie sú jediné, čo ľudia používajú. Doména .new preto podporuje aj ďalšie formáty súborov sheet.new, sheets.new, spreadsheet.new, site.new, sites.new, website.new, slide.new, slides.new, deck.new, presentation.new, form.new or forms.new.

Hneď po uvedení sa začali používatelia ozývať s ďalšími nápadmi, ktoré vôbec nie sú zlé. Na Twitteri sa tak napríklad objavil návrh na skratku email.new. A akú stránku na skrátenie času by ste privítali vy? Napíšte nám to dole do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google konečne umožnil komentovať súbory priamo na Google Disku
Náš tip
Google Docs slávia úspech, dosiahli už vyše pol miliardy stiahnutí
30.10.2018
Zdroj: Techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+